23 Nisan’da Çocuğunuz ile Birlikte Yapabileceğiniz Etkinlikler

İki yıldır pandemi sebebiyle kutlayamadığımız 23 Nisan bayramını bu sene coşku ile kutlamaya hazır mısınız? Havanın da güzel olacağını da düşünürseniz bu sene bayramda eve kapanmak yerine çocuğunuzla birlikte yapabileceğiniz etkinlik önerilerini bu haftaki yazımızda sizin için hazırladık. Şimdiden hepimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun!

Belediyelerin düzenlediği festivallere katılın

Büyükşehir ve yerel belediyeler iki senedir kutlayamadıkları bayramı bu sene çeşitli etkinliklerle en coşkulu şekilde kutlamak için hazırlıklar yaptı. Onların düzenlediği etkinlikler ve festivallere katılıp bütün gününüzü doldurabilir, çocuğunuzun sosyalliğini de arttırırken keyifli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Oyuncak müzesinde bir gün geçirin

Eğer İstanbul’daysanız Oyuncak Müzesi çocuklarınızla birlikte gidebileceğiniz en güzel mekanlardan birisi. Birbirinden ilginç oyuncakların sergilendiği Oyuncak Müzesi, çocuklarınızla birlikte zamanda bir yolculuğa çıkabileceğiniz mekanlardan. Oyuncaklar, şekerleme dekorlu kafe, çocuklar için atölyeler ve çok daha fazlasını bulabileceğiniz bu mekanda çocuğunuz kendisini bir hayal dünyasının içinde hissedebilir. 

Birlikte Atölyelere Katılın

Çocuğunuz ile birlikte kaliteli vakit geçirmek ve yaratıcılıklarını konuşturmalarına imkan tanımak için özellikle bugün düzenlenen atölyelere katılın.

Doğa gezisine çıkın

Büyük şehirde yaşıyorsanız çocuklar ev ve okul arasında binaları görerek büyüyor. Onları 23 Nisan Çocuk Bayramı’nda doğaya götürün. Bırakın doğanın tadını çıkarsınlar. Yaşadığınız şehrin yakınlarında piknik ormanları, yürüyüş parkurları ya da benzeri yerler mutlaka vardır. Birlikte koşun, eğlenin, kuş seslerini duyun, yorulun.

Hayvan Barınaklarına Gidin

Çocuklara en iyi gelen şeylerden birisi hayvanlar. Çocuğunuzun bir evcil hayvanı yoksa ona hayvan sevgisi aşılayabilirsiniz. 23 Nisan’da hem çocuğunuzu hem de barınaklardaki sahipsiz hayvanları mutlu edebilirsiniz. Çocuğunuzla birlikte hayvanlar için biraz mama alın, barınaklara gidin, birlikte hayvanları sevin ve onları besleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir