EVDE YAPTIĞINIZ YILBAŞI SÜSLEMELERİ İLE FARK YARATMAYA NE DERSİNİZ?

Yeni bir yıl yaklaşırken içinizi ısıtacak yılbaşı süsleri ile evinize renk katmaya ne dersiniz? Hepimizin evde olduğu şu günlerde sizler için de oldukça eğlenceli bir aktivite olacaktır eminim. Yaklaşan yeni yıl öncesi evde yılbaşı süsleri nasıl yapılır sorusu blog yazımızda 🙂 Hadi gelin beraber harika yılbaşı süslemelerine göz atalım.

YILBAŞI AĞACI

Yılbaşı denildiği zaman aklımıza ilk gelen şey yılbaşı ağacı, tüm bu kavramları yıkalım ve farklı bir yılbaşı ağacı deneyelim sizlerle. Taşıma paletinden yılbaşı ağacı size tuhaf geldi değil mi? Ama paletten elde edeceğiniz yılbaşı ağacı inanılmaz güzel ve farklı olacaktır.

Gerekli malzemeler; 1 adet palet, ince LED ışık, boya ve fırça, yılbaşı süsleri çift taraflı bant. Öncelikle paletin üzerine çam ağacı çizin ve içini boyayın. LED ışıkları çizdiğiniz çamın etrafından geçin. Ve yılbaşı süslerini çift taraflı bant ile yapıştırın. Oldukça yenilikçi bir fikir olduğunu düşünüyorum. Bu sayede oldukça dikkat ve ilgi çekecektir. 

YILBAŞI ŞİŞELERİ

İlk olarak elimizde bulunan şişelere 2 kat cam boyası uygulayın. Cam boyasını parlak seçin oldukça güzel ve şık duracaktır. Daha sonra el işi kağıtları ile elde ettiğiniz şekilleri boyadınız şişlerin üzerine yapıştırın. Veya kurşun kalem ile çizimleri yapın üzerinden istediğiniz renk seçeneği ile boyayın. Bu şekiller kar tanesi, çam ağacı veya kardan adam figürleri olabilir, tamamen sizin zevkinize kalmış. Yeni yıl dekorasyonu ile oldukça basit işlem ile evinizin havası değişecektir.

ELBİSE ASKISINDAN KAPI SÜSÜ

Yılbaşı hazırlıklarının olmazsa olmazı kapı süsleridir. Kapı süsleri için ekstra çaba harcamanıza gerek yok, oldukça kolay ve basit bir yöntem ile sizlere güzel fikirler vereceğim. Kapı süsünün iskeleti için strafor ve çelik askı seçeneklerinden istediğinizi seçebilirsiniz. İlk önce metal bir elbise askısını oval hale getirin. Etrafını çam ağacı dalları ile geçin, daha sonra elde edeceğiniz yılbaşı süsleri ve kozalak ile kapı süsünü dilediğiniz gibi şekillendirin. Öneri; Kozalak, simli ampul, tarçın çubukları, keçeden elde edeceğiniz kar taneleri, LED ışıklar kurutulmuş portakal dilimi.  

Not: Kozalakları topladıktan sonra mutlaka karbonatlı suda bekletin. İçindeki istenmeyen böcek vs. hemen su yüzeyine çıkacaktır. 

DONDURMA ÇUBUKLARI İLE KAR TANELERİ

Sizlere oldukça şık duracak bir yöntemden bahsedeceğim. Sadece 2 malzeme ile kar tanesi elde edeceğiz. Lazım olan malzemelerimiz dondurma çubuğu ile sağlam bir yapıştırıcı. Dondurma çubukları ile oldukça kolay kar tanesi elde edebilirsiniz. Dilerseniz çubukların üzerine pamuk yapıştırabilirsiniz. 

KEÇE İLE YILBAŞI AĞACI SÜSLERİ

Yaklaşan yeni yıl ile oldukça rahat elde edebileceğiniz yılbaşı süsleri ile evinizin havasını değiştirin. Şimdi lazım olan malzemeler; renkli keçe kağıtları, makas, iğne ve iplik, kurşun kalem, pamuk ve boncuklar. İlk olarak kurşun kalem ile kalp şeklini çizin, makas yardımıyla kesin. Kenarlarını dikmeye başlayın tam dikmeden önce içini pamuk ile doldurun. Daha sonra çeşitli boncuklar ile kar tanesi şeklini verin. Oldukça şık ve güzel duracaktır.   

KOZALAKDAN MİNİK YILBAŞI AĞACI

Kozalaktan yılbaşı ağacı oldukça az malzeme ile hazırlanmaktadır. Lazım olan malzemeler ise; kozalak, ufak saksılar, yapıştırıcı ve istediğiniz renk sprey boya. İlk önce kozalakları karbonatlı suda bekletin, daha sonra kurumasını bekleyin. Daha sonra kozalakları yeşil rengine boyayarak kurumasını bekleyin. Ufak saksılara kozalakları yapıştırın. Kozalağın en üst kısmına ise yıldız şeklini koyun. Bence kozalak yılbaşı ağacı arkadaş ve yakın çevrenize verebilecek en güzel hediye. Evinize de ayrı hava katacaktır.    

SİMLİ AMPULLER

Yılbaşı ağacınızda oldukça güzel duracak simli ampul yapımını anlatacağım sizlere, oldukça renkli ve şık duracaktır. 3 malzeme ile ışıl ışıl ampuller yapmaya ne dersiniz. Gerekli malzemeler; küçük ampuller, yapıştırıcı ve dilediğiniz renkli simler. İlk simleri renklerine göre ayrı kapların içine alın. Ampullerin üzerine yapıştırıcı sürün, daha sonra eliniz ile simleri serpiştirin. Sadece 3 malzeme ile muazzam bir görüntü yakalayın.  

Yeni yıl yaklaşırken sizlerde muhteşem göz alıcı yeni yıl süsleri yapabilirsiniz. Süslemelerin o sıcacık görüntüsü ile evinizin havasını değiştirin. Sizlerde yeni yıla az malzeme ile çok çeşitli süsler ile evinize renk katın. Bu fikirler sizlere ilham olsun, kendi zevkinize göre daha da yaratıcı ürünler ortaya koyabilirsiniz. Sevdikleriniz ile harika, mutlu, sağlıklı bir yıl diliyorum.  Mutlu Yıllar 🎄

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir