FoodBuk: Mutfağında Ne Varsa

Herkes yemeğin en iyisini, en lezzetlisini, en muhteşemini ve görüntüsü ile hayran bırakacak şekilde yapmak ister. Ama her zaman en iyisi en mükemmeli olmayabiliyor. Ya elimizde yeterince malzeme olmuyor, ya da iş güç derken aklımıza yapacak yemek tarifi gelmiyor. Her gün evde bugün ne yapsam acaba diye benim gibi düşünüyorsanız eğer bugünkü yazım tam da size göre.

Şimdi sizlere yeni keşfettiğim, benzerini daha önce görmediğim bir uygulamadan bahsedeceğim; uygulamanın adı FoodBuk. Sadece elinizde bulunan malzemeleri aratıp size o malzemelerle yapılabilecek yemekleri sunan bir uygulama kendisi. 

Bakalım FoodBuk uygulaması nasıl çalışıyor?

Öncelikle uygulamayı Apple Store ve Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

FoodBuk uygulaması malzeme ve tarifler olarak iki arama kısmından oluşmakta. Malzemeler kısmı, dolabınızı açtığınızda hangi malzeme var ise sizlere o malzemeler ile yapılacak en uygun ve en lezzetli tarifleri sunuyor. Harika bir uygulama değil mi? Tarifler kısmı ise aklınıza gelen tarifleri ismi ile arattığınızda mevcut bulunan tarifler ile sizlere harika fikirler sunuyor. Ünlü şeflerin tariflerinden hiç ismini bile duymadığımız amatör şeflerin tariflerine, bir çok yemek tarifi çıkıyor karşınıza. 

Bence çalışan kadınlar ve anneler için harika bir uygulama. Düşünsenize işten gelmişsiniz yorgunsunuz ve evde sadece soğan, patates ve domates kalmış ve ne yapsam diye düşünüyorsunuz. FoodBuk uygulaması üzerinden malzemeler ile arama kısmına bu üç malzemeyi yazdığınızda uygulama size sadece o malzemelerle yapılabilecek farklı tarifler sunuyor.   

FoodBuk’u benim için farklı kılan da bu zaten, yorucu hayat içerisinde bana kolaylıklar sunuyor. Çalışan bir anne olarak bazen evde ne yemek yapacağıma karar vermekte zorlanıyorum, farklı tarifler olsun istiyorum o zaman hemen yardımıma FoodBuk yetişiyor. FoodBuk, Mutfağında Ne Varsa ilkesi ile uygulamayı tamamıyla diğer uygulamalardan farklı tutuyor. “Siz bırakın düşünmeyi mutfağınızda ne varsa FoodBuk düşünsün” diyorlar. 

Sevgililer gününü evde geçireceğimiz bu yıl sevdiğinize bir sürpriz yapıp ellerinizle hazırlayacağınız bir menü ve şık bir yemek sofrası hazırlamaya ne dersiniz? Ben eşime muhteşem bir sofra hazırlamak istiyorum, bu konuda FoodBuk’tan yardım alacağım galiba.  

Peki siz olsanız ne yaparsınız? Haydi yorumlarda önerilerinizi bize iletin. Sevgiyle kalın!

FoodBuk Uygulaması ile neler yapabilirsin?
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir