2019-20 Makyaj Trendleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler Nelerdir?

Her dönem modanın değişmesi ile beraber makyaj modelleri de değişmektedir. Sonbahar makyaj modellerinde yer alan ışıltılar, bronz, altın ve gümüş tonlarla kapımızı çalmaya hazırlanıyor. 2019-2020 Sonbahar ve Kış makyaj trendlerini öğrenerek makyajınla yıldız gibi parlamaya ne dersin?

80’lerin Popüler Disko Makyaj Trendi

Yeni dönemin en önde gelen makyaj trendlerinden birisi de 80’lerin popüler disko makyajı! Parlak ve canlı göz farlarını yine canlı renklerdeki rujlarla bütünleştiği, 80’ler rüzgarının estiği bu makyaj trendi, soğuk havalarda içimizi ısıtıp bizleri canlandıracak gibi duruyor. 80’ler makyajı, uçarılığı ve abartıyı dışa vuran bir makyajdır. 80’ler makyajı yapmak için bize başlıca gereken malzemeler; canlı renkteki farlar, simler, pigmentler ve rujlardır. Sonrasında diskoya hazırsın. 🙂

Parlak Dudak Makyaj Trendi

Sosyal medya uygulamalarında sıklıkla karşılaşmaya başladığımız parlak dudaklar artık podyumda. Parlak dudaklar yok sayılamayacak derecede seksidir, çünkü dudaklar parlak, nemli ve bakımlı görünmektedir. Birçok makyaj sanatçısının bu durumdan keyif aldığını söyleyebilirim. Parlak dudak makyajı yapmanız için gerekli olan bilgiyi sizlerle paylaşmak isterim.

 • Rujunuzu uygulamadan önce peeling yapın.
 • Lip balm uygulayın.
 • Rujunuzu uygulamadan önce rujunuza uygun dudak kaleminizi kullanın.
 • Rujunuzu önce dudağınızın ortasına uygulayın.
 • Dudak çevrenize kapatıcı uygulayın.
 • Dudağınızın üzerini aydınlatın.
 • Renkleri karıştırmaktan korkmayın.

Artık parlak ve dolgulu bir dudağa sahipsin. 🙂

Kırmızı Dudak Makyaj Trendi

Kırmızı ve kırmızı tonlarındaki rujlar popülerliğini kaybetmemiş bir makyaj trendidir. Her mevsime ayrı ayrı yakışan kırmızı ruj 2019-2020 Sonbahar ve Kış trendlerinin gözdesi olacak gibi. Giydiğimiz her kombine yakışan kırmızı ruj biz kadınların bu yıl ki vazgeçilmezi haline gelecek. Peki kırmızı rujunu nasıl pürüzsüz sürebilir ve dolgunlaştırabilirsin?

 • Güzelce temizlenmiş dudağına mentollü balm sür ve 2-3 dakika bekle.
 • Rujuna uygun dudak kalemini sür.

Siyah elbiseni giy, rujunu sür ve beyaz gülüşün ile işte hazırsın. 🙂

Parlak Renkli Eyeliner Makyaj Trendi

Günümüzde ki en renkli makyaj trendlerinden bir diğeri. 2019-2020 Sonbahar ve Kış sezonu makyaj trendleri arasında parlak renkli eyeliner makyajları yerini aldı. Siyah eyeliner makyajları sana sıkıcı gelmeye başladıysa, biraz canlılık iyi gelecek diyorsan renkli eyelinerları bu sezon kullanmalısın. Fakat eyeliner çekemiyorsanız ne yapmalısınız?

 • İlk olarak kullandığınız eyeliner ile göz kapağınızın üzerine noktalar koyun. Eyelinerınızın uzunluğu tamamen sizin tercihine kalmış. Vermek istediğiniz şekle göre noktaları birleştirin ve kurumaya bırakın. Küçük noktalar yaparak ilerlerseniz ince, büyük noktalar yaparak ilerlerseniz kalın bir eyeliner çekersiniz.

Dağınık Eyeliner ve Dumanlı Göz Makyaj Trendi

Bu dönem makyaj trendleri arasında değişik bir şeyler yok mu? Elbette ki var! Geceden kalma görünümlü göz makyajları yükselen bir makyaj trendi olarak yerini alıyor. Gelişigüzel yaptığın göz makyajını fırça yardımı ile dağıtabilir, göz kalemleri ile duman etkisi verebilirsin. Bu makyaj trendine ayak uydurmak istiyorsan; Bırak dağınık kalsın! 🙂

Kaş Makyaj Trendi

Her insanın kaş yapısı farklıdır. Kimisinin kaşları kalın ve sıktır, kimisinin ise ince ve seyrektir. Son zamanların popüler kaş makyaj modellerini doğallıktan yana kullananların sayısı artma. Peki 2019-2020 Sonbahar ve Kış makyaj trendleri arasında kaşlarımızı nasıl kullanmalıyız?

 • Kalın kaşlara sahip iseniz yapmanız gereken tek şey kaş sabitleyici kullanarak kaşlarınızı yay şeklinde değil yukarıya doğru taramak olacaktır. Doğallığınızdan ödün vermeyin.
 • İnce kaşlara sahip iseniz yapmanız gereken kaş kalemleri ya da kaş farları kullanmayı tercih etmeniz olacaktır. Böylece kaşlarınızdaki seyrek yerleri doldurma şansınız artacak, dolgulu bir kaş görünümü elde edeceksiniz.

Artık hangi renkleri kullanarak hangi tonlarda makyaj yapmalısın ve nelere dikkat etmelisin  biliyorsun. 2019-2020 Sonbahar ve Kış sezonu makyaj trendleri ile sende harekete geç! 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir