2020 Popüler Saç Kesim Modelleri

Yeni yılın gelmesi ile hepimiz o yıla dahil kararlar alırız. Alınan kararlara kilo vermek, tarz değiştirmek, kendini keşfetmek gibi hedefler belirleriz. Siz de yeni yıl kararlarında kendini değiştirmek isteyenlerden misiniz? Değişiklik denildiğinde bir kadının ilk aklına gelen görünüşüdür. Giyim tarzı, kıyafetleri, takıları ve tabii ki de saçlarıdır. 2020 itibariyle saç trendi kadınlar arasında popüler olmaya başladı. Haydi o zaman 2020 saç trendlerine göz atalım, bakalım neler varmış?

At Kuyruğu

2020’nin en popüler saç trendlerinden birisi kadınların en rahat bulduğu tepeden at kuyruğu şeklinde toplanan saçlar bence. Düzleştirip at kuyruğu şeklinde topladığınız saçınızı saç tokaları, saç aksesuarları veya fular ile desteklediğinizde at kuyruğu modeli trendine sende uyabilirsin.

Kısa ve Perçemli Saçlar

Bu sezonun en trend modellerinden ve benim çok hoşuma giden bir diğeri ise kısa ve perçemli saçlar. Biraz Retro, biraz klasik ve oldukça havalı bir görüntüye sahip olmak isterseniz size önerebileceğim saç modeli trendlerinden birisi. Kış aylarında şapka ile görüntünüze güzellik katabilirsiniz. Tabii bu modeli yaptırmak isterseniz, önce kuaförünüz ile konuşup size yakışıp yakışmayacağını danışmanızda fayda var. Pişman olup ağlamanızı istemeyiz.

Uzun ve Düz Saçlar

Son zamanlarda gittikçe yaygınlaşan uzun ve düz saçlar da oldukça dikkat çekmekte. Gerek influencerlar, gerekse ünlülerin tercih etmesiyle başlayan bu akım biz kadınların gönüllerinde taht kuran bir saç modeli trendi oldu. Uzun ve düz saçlarınızı incili ya da boncuklu taçlarla destekleyerek güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kıvırcık Saçlar

2020’nin ilk aylarına hacimli kıvırcık saçlar da damgasını vuracak gibi. Çoğu insan kıvırcık saç sevmese de bu saç modeli benim favorilerim arasına girenlerden. Hacimli kıvırcık saçlara sahip değilim diye üzülmeyin. Bu işi kuaförünüzden yardım isteyerek halledebilirsiniz ya da evde biraz vakit harcayarak siz de bu görünüme kavuşabilirsiniz. Kıvırcık saçlar elde ettiğinizde saçınızın bir tarafının fazlasını sola ya da sağa atarak havalı bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Örgülü Saçlar

7’den 70’e her yaşın tercihlerinden bir diğeri ise saç örgüsüdür. Bilindiği üzere birden fazla saç örgüsü çeşidi vardır. Ve günümüzde gittikçe tercih edilen Afrika ve Hollanda saç örgüsü gibi tarz görünümler elde edilmekte. Eğer bu tarz örgüler hoşunuza gitmiyorsa klasik örgülerden balıksırtı, kılçık, halat örgüsü vb. örgüler tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir