2020 Yılı Burç Yorumları

Çok özel bir yıla hazır mısınız? Hayatınızda her şey değişecek ve bu hız baş döndürecek. Eldori Blog okuyucuları 2020 yılında sizleri nelerin beklediğini merak ediyorsunuzdur. Bende konu ile alakalı sizler için Uzman Astrolog Su Karakuş ile birlikte burçları yorumladık. 2020 yılında bakalım burçlarda bizleri neler bekliyor.

KOÇ

Kariyer, otoritelerle ilişkiler ve statü alanında altın yıllarınızdan birini yaşayacaksınız. Jüpiter yılın büyük bir kısmını kariyerinizle ve otoritelerinizle ilişkilerinizi destekleyerek geçirecek. Köklü değişiklikler yapmanızı sağlayacak zira Plüton, Jüpiter kavuşumu da zaman zaman etkisini hissettirecek. 19 Aralık’tan itibaren Jüpiter’in Kova burcuna geçişiyle kariyerinizin size sunduğu nimetlerden yararlanabilmek için ekip çalışmalarının ne denli önemli olduğunu anlayacaksınız. Ve elbette arkadaş çevrenizi genişletmenin de.

Satürn 2020 yılında 2 ayrı alanda disiplin ve dürüstlük bekliyor. İlki elbette kariyer. Ancak son 2 yıldır zaten bu alanda kendinizi eğitiyorsunuz bu nedenle, 22 Mart-1 Temmuz arasında arkadaşlık alanınıza geçen Satürn yalnızlığın tadını çıkartmaya zorlayacak. Öte yandan eğlence seviyor, yalnız kalmaktan hoşlanmıyorsunuz. Yeni eğlence alanları bulmak için 1 Temmuz’dan itibaren yeniden baskının ortadan kalktığı bir dönem yaşayacaksınız. 17 Aralık’tan itibaren dostluklar konusunda seçici davranmak düsturunuz olacak.

BOĞA

Şans bu yıl seyahatler, eğitim ve medya alanından gülümseyecek. Tanınma yolunda ilerlemenizin en kolay olduğu bir yılı geçireceksiniz.  Üstelik hayatınız köklü şekilde değişecek. Dünyayı geziyorsanız hayata bakış açınız, eğitim alıyorsanız statünüz, fobileriniz varsa hepsi değişecek. 19 Aralık’tan itibaren kariyerinizle ilgili büyük şanı işte bu eğitimler ve seyahatler, medya çalışmaları sayesinde kazanacaksınız. 

Satürn 2020’de iki burcu ziyaret edecek. Bu ziyaret 22 Mart’a dek ve 1Temmuz-17 Aralık arasında düzenli seyahatler, disiplinli bir eğitim yaşamı ve kariyer planınıza uzanan yolculukta sağlam bir temel oluşturmanızı sağlayacak. 2020’nin diğer dönemlerinde ise yalnızlıkla tanışmak, seçkin dostlarla birlikte olmak ve dileklerinizi kendiniz gerçekleştirmek üzere kararlar alacaksınız kurallarınız 2020’de birçok alana yayılacak.

İKİZLER

Her yıl bizim hangi alanda şanslı olduğumuzu belirleyen bir planet var: Jüpiter. Bu yıl başkalarının kaynaklarından yararlanmak, sponsorlar edinmek, kimi paha biçilmez şeyleri bedava elde etmek, piyango kazanmak gibi konularda Jüpiter’in desteğini alacaksınız. Hatta bakış açınızı değiştirecek, köklü değişiklikler sağlayacak ameliyatlar, derin duygular ve gizemli öğretilerle tanışacaksınız. 19 Aralık’tan itibarense şans artık çeşitli kariyer fırsatları sunarak karşınıza çıkacak.

Satürn seyahatlerinizi ve eğitim alanınızı sınavdan geçirirken, 22 Mart’a dek ve 1 Temmuz-17 Aralık arasında ödemeler, krediler, borçlar ve ameliyatlar gibi zorlayıcı alanlarda disiplin bekleyecek. 2020’nin diğer zamanlarındaysa, seyahatler, dünya turları, yurt dışı ticaret gibi alanlarda üstünüze baskı hissedeceksiniz. Özgürlüklerinize kısmen mola verilecek.

YENGEÇ

Jüpiter tüm yılı evlilik ve ortaklık alandaki sorunlarınızı çözmek üzere şans dağıtarak geçirecek. İş ortaklıklarına sıcak bakacağınız bu evrede, birkaç evlilik teklifi birden almak kafanızı karıştırabilir. Evlenmeden önce evlilik hakkındaki tüm düşünce ve görüşlerinizi değiştirecek olaylar yaşayabilirsiniz. Plüton köklü değişiklikler yaratırken, yakın çevrenizin size algısı da değişecek. 19 Aralık’tan itibaren bol bol seyahat edecek, yeni eğitim olanaklarını değerlendireceksiniz.

Satürn’ün yakınlarla ilişkiler alanından yaptığı baskı 2020’de devam etse de 22 Mart-1 Temmuz arasında nefes almanızı sağlayacak bir gelişme olacak. Para biriktirmek, düzenli ekstra gelirler kazanmak, kredi ödemelerinizi düzenli hale getirmek gibi toparlayıcı bir düzene geçeceksiniz. 17 Aralık’tan itibaren evlilik ve ortaklık ilişkinizi tamamen yenilemiş ve temelleri sağlamlaştırmış olmalısınız. Böylece baskı kalktığında artık yıkılmaz bir yuvanız olduğunu herkese kanıtlayacaksınız.

ASLAN

2020 yılında en şanslı olduğunuz alan iş ve sağlık. Aynı şekilde en çok köklü değişiklikler yapacağınız alan da iş ve sağlık. Bol müşteriler veya bol iş teklifleri özgüven pompalayacak. Öte yandan bulunduğunuz sektörü değiştirmek de ihtimallerden. Köklü değişiklikler hayat görüşünüzü değiştirip, iş yaşamınıza farklı açıdan yaklaşmanızı sağlayınca, sağlığınızda doğal olarak değişecek. 19 Aralık’tan itibaren Jüpiter evlilik ve ortaklık alanınıza geçerek, evlenme veya ortaklık kurma ihtimali sunacak.

Satürn iş alanınızda uzun bir zaman geçirdi. Bazen sıkıntı yarattı bazen düzen sağladı ama her koşulda konumunuzu sağlamlaştırdı. 22 Mart-1 Temmuz arasında evlilik ve ortaklık alanınıza geçerek yakınlarla ilişkilerinizde bazı zorluklar yaratacak. Ayrılık belki de ilk kez aklınıza gelecek. Veya bir aşkı yalnız yaşamak zorunda kalacaksınız eşiniz uzaklara gitmek durumunda kalacak. 1 Temmuz-17 Aralık arasında sorunlar azalmış veya çözümlenmiş görünse de 17 Aralık yaklaşırken üstü örtülen dertler yeniden ortaya çıkacak. İlişkinizi sağlamlaştırmak üzere bu süreçten itibaren önünüzde uzun 2,5 yıl var. Sabırlı olmayı ve tahammülü öğreneceksiniz. Jüpiter’in de katkılarıyla.

BAŞAK

Aşk alanınızda büyük büyük olayların gerçekleşeceği özel yıla başlıyorsunuz. Jüpiter hayran kitlenizin artmasını sağlarken, Plüton köklü değişiklikler getirecek. Aşka bakış açınız da değişebilir, ilişki yaşama biçiminiz de! Satürn’ün yılın bir kısmında endişe kaynağı olacağı kesin ancak eğer negatif düşüncelerinizi susturabilirseniz gerçekten hedefe ulaşabilirsiniz.  Aşkla ilgili gelişmeler istediğiniz gibi giderse, 19 Aralık’tan itibaren iş ve sağlık yaşamınızda 12 yılın en özel dönemi başlayacak.

Dostunuz Oğlak burcunda uzun yıllar geçiren Satürn çocuklarınızla ilişkinizde daha verici ve disiplinli olmanızı, sorumluluk üstlenmenizi sağlamıştı. 22 Mart-1 Temmuz arasında birikim yapmak, borçları ödemek, alacak-verecek meselelerine odaklanmak için müthiş bir konsantrasyon sağlayacak. 1 Temmuz-17 Aralık arasında tekrar aşk ve çocuklar alanına geçerek yalnızlığın tadını çıkarırken güçlenmenize yardım edecek. 17 Aralık’tan itibaren hem ekstra gelir kazanmak hem de birikim yapmak hiç de zor olmayacak.

TERAZİ

Mülk sahibi olmak ve hayatınızı köklü bir şekilde değiştirmek mi istiyorsunuz. Öyleyse 2020’yi iyi değerlendirmelisiniz. Jüpiter birden fazla seçeneği karşınıza çıkaracak ve seçim yapmak da zorlanacaksınız. Öte yandan eğer köklü bir değişiklik yapmaktan korkmazsanız seçeneklerin en iyimser gelecek sunanı tercih edin. Elbette bu seçenek sorunları da barındırıyor. Aşılması kolay olacak hiç endişelenmeyin. Mülklerle ilgili gelişmeler tamamlanınca ve ailenizle ilişkileriniz iyileşince 19 Aralık’tan itibaren aşk yaşamınızda büyük şansı beklemeye başlayabilirsiniz. 

Oğlak burcunda son 2 yılını geçiren Satürn ev ve yuva konusunda epey sıkılmanıza, ailenizden baskı görmenize neden olmuştu. 22 Mart-17 Aralık arasında bir süre nefes almanızı sağlayacak ve baskıyı ortadan kaldıracak. Bu süreçte öğrendikleriniz epeyce işinize yarayacak. Öte yandan aşk konusunda daha seçici ve dikkatli olma kararı alacaksınız. Bu karar sizi uzun bir yalnızlık dönemiyle de tanıştırabilir. 1 Temmuz-17 Aralık arasında aşk yaşamına değil aile içi ilişkilere yeniden odaklanacaksınız. Sorumluluklarınızı genişletmeniz ve getirisi olarak daha güçlü ve sağlam aile bağları kurmanız mutluluk verecek.

AKREP

Yakın çevrenizi bir şekilde genişletmeniz, Jüpiter’in size tanıdığı geniş çevreyle genişleme, büyüme fırsatını değerlendirmeniz gerekiyor. 2020 içinize kapanacağınız bir yıl değil, tam tersine dışa dönük geçirmeniz gereken bir yıl. Sunum yapmak, kitap yazmak belki de bir radyo programında yer almak için sosyal fobilerinizden kurtulacaksınız çünkü yöneticiniz Plüton çevrenizi köklü bir şekilde değiştirmenizi sağlayacak. 19 Aralık bu değişimi tamamlamanız için son tarih olmalı. Bu tarihten itibaren mülk edinmek ve yuvanızda sıcaklığı yaşamak asıl hedefiniz olacak.

Satürn yakın çevrenize karşı daha dikkatli ve çekingen davranmanız hatta yalnızlığı seçmeniz için uzun bir sınavdan geçirdi. Kardeşlerle ilişkilerinizi gözden geçirdiniz veya onların sorumluluğunu aldınız. 22 Mart-1 Temmuz arasında sorumluluk alanlarınız değişecek ve aile içinde omuzlarınıza yük almanız gerekecek. Bir ön egzersiz olarak aslında 2 yıl sürecek bir evrenin bu ilk döneminde Satürn’ün sizden ne beklediğini iyi anlamaya çalışın. Üsteleneceğiniz sorumluluklar 1 Temmuz-17 Aralık arasında iyice azalsa da 17 Aralık’tan sonra hayatınızda yeni bir sayfa açılacak. Mülk edinecek veya bir takım yatırımlar yapacaksınız.

YAY

Yöneticiniz Jüpiter 2019’da burcunuzu ziyaret ederek hem size hem tüm burçlara özel fırsatlar tanıdı. Değerlendirdiyseniz 2020 size para ve özgüven vaat ediyor. Fakat bu para havadan gelmeyecek çalışıp kazanmanız gerekiyor. Kazancınızın artacağı bu evrede daha fazla gelir elde etmek üzere alanınızı genişletebilir, kazanma konusunda köklü değişiklikler yapabilirsiniz. 19 Aralık’tan itibaren kazancınızı yeni ve geniş bir çevrede paylaşmak, çoğaltmak ve tanınmak üzere değerlendirebileceksiniz.

Mali konularda dikkatli olmanız gereken evre 22 Mart-1 Temmuz arasında mola vererek rahatlatacak. Ancak 1 Temmuz-17 Aralık arasında yeni sıkıntılar, belki aşırı tutumlu davranma çabası zorlayıcı ve bir o kadar öğretici olacak. Para biriktirmeyi başarırsanız 17 Aralık’tan itibaren çevre değişikliği yapabilirsiniz. Yeni kalabalıklar sizi bekleyecek. Kazanmak, kazandığın parayı harcamak güzel. Ama başkasının kaynağını kullanmak, sponsorlar bulmak bazen herkes için kolaylaştırıcı. Bu konuda özel bir deneyimi 2020 yılının hemen başında yaşayacaksınız. Ya ekstra gelir kazanacak ya da borçlarınızı ödemek için bir çare bulacaksınız. Piyango konusuna düşkünsünüz ve kazanma ihtimaliniz var.

OĞLAK

Sezgiler ve iyimserliğin, pozitif düşüncenin yararlarını geçtiğimiz yıl boyunca umuyorum ki fark ettiniz. Eğer öyleyse 2020 sizin yılınız. Köklü değişiklikler yaşayacak, şanslı olduğunuzu kavrayacak, statü kazanacak ve disiplinli davranışların yararını göreceksiniz. Görünüşünüzü değiştirmekten, evlik gibi statünüzü değiştirecek bir yaşam biçimine geçmeye kadar her alanda köklü değişiklikler yapacak, daha çok sevilecek ve kolayca destek alacaksınız. Engellerle baş etmeyi de yine 2020’de öğreneceksiniz. 19 Aralık’tan itibaren mali konularda daha şanslı olmaya başlayacak ve birikime dönük kazançlar elde edeceksiniz. Özgüveninizde yine bu tarihten itibaren yükselecek.

Yöneticiniz Satürn burcunuzdaki yolculuğuna 22 Mart- 1 Temmuz arasında mola verecek. Neler elde ettiniz, bu süreçten neler kazandınız hepsini gözden geçirmelisiniz. Mali konularda cimrileşmeye karşı dikkatli olun. Özgüven ve motivasyonun yüksek olmasına çaba gösterin. 1 Temmuz-17 Aralık’ta burcunuza dönerek son bir ders verecek, daha da güçlü olmanızı sağlayacak. 17 Aralık’tan itibaren 29 yıl sonra buluşmak üzere burcunuzu terk edecek.

KOVA

2020 iyimserlik, aydınlanma, farkındalık kazanacağınız, iç dünyanızın köklü şekilde değişeceği ve yakınlarınızın sağlığıyla ilgili güzel gelişmelerin olacağı bir yıl. Ruh sağlığınıza önem verecek, sakinleşecek, dinginleşeceksiniz. İçsel mutluluğun dış dünyada nasıl bir mutluluk getirdiğiniz yıl boyunca deneyimleyeceksiniz. Öte yandan 19 Aralık’tan itibaren Jüpiter burcunuza geçerek, bol bol seyahat etmenizi, seyahatlerde yeni dostlar edinmenizi, bu dostlarla gelişmenizi, değişmenizi, öz disiplin kazanmanızı sağlayacak. 2021 sizin yılınız olacak tabii 2020’yi iyi değerlendirir, önerilere uyarsanız.

Satürn 22 Mart-1 Temmuz arasında burcunuza yerleşerek özgürlüklere küçük bir mola vermenize neden olacak. Daha fazla sorumluluk üstelenecek, belki bir kaç hastalıkla tanışacaksınız. Çaba, disiplin ve dürüstlük anahtar kelimeleriniz olmalı. Bu kısa evre gelecek 2.5 yılınız hakkında net bilgiler içeriyor o nedenle iyi gözlemlemelisiniz. 17 Aralık’tan itibaren Satürn burcunuza yerleştiğinde daha ciddi, daha yalnız ve daha tek düze bir hayat sizi bekleyecek. Bu dönemin sonunda eğer sabırlı davranırsanız büyük bir ödül var. Kuracağınız yapı gelecek 29 yıl boyunca ürün toplayacağınız bir üretim merkezi halinde çalışacak.

BALIK

İyi dostlara ve sizi motive edecek insanlara ihtiyacınız var. Kişilik olarak duyarlısınız ve yalnız kalmaya uygun değilsiniz. Bu nedenle 2020’yi dost kazanma yılı ilan etmelisiniz. Kimi arkadaşlarınızın hayatınızı köklü bir şekilde değiştirdiğini, kimilerinin size meydan okuyarak gizli düşmanlığını açığa çıkardığını göreceksiniz. Kimileri kurallarıyla size baskı yaparken, diğerleri en büyük destekçiniz olacak. Jüpiter sayesinde kazanacağınız dostlar hayatınızı neşe ve eğlenceyle dolduracak. 2020 dileklerinizi kolayca gerçekleştireceğiniz bir yıl olacak. 19 Aralık’tan itibaren ruhsal gelişime ihtiyacınız olduğunu fark edecek ve çeşitli şifa sanatlar, meditasyon teknikleri ve ruh sağlığınızı iyileştirecek kişisel gelişim yöntemleriyle tanışacaksınız. Rüyalarınız yeniden gerçek olmaya başlayacak.

Satürn 2020’nin bir bölümünü arkadaşlık alanında geçirerek daha yalnız ama daha sağlam arkadaşlar edinmeniz için teşvik edecek. 1 Temmuz-17 Aralık arasında kendi işinizi kendiniz görmeyi öğrenecek, kimsesizken bile hayatta kalmak konusunda yeni yetenekler geliştireceksiniz. 22 Mart-1 Temmuz ve 17 Aralık sonrasında ise ruhsal disiplinler geliştirmeniz, inançlarınızı yenilemeniz, mantıkla ve disiplinle kendinizi uyuşturma eğiliminizden kurtulmanız gerekiyor. Kendinizi eğiteceksiniz.

Değerli okuyucularımız umarım hayatınıza dair değişiklikler hakkında sizlere yön verebilmişizdir. 2020 yılında her şeyin gönlünüzce olmasını dileriz. Bir sonra ki yazımızda görüşmek dileğiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir