Black Friday indirimlerine ne kadar hazırsınız?

Tüketim çılgınlığının had safhaya çıktığı Black Friday indirim günlerinin zamanı geldi. Televizyonlarda, sosyal medyada sürekli reklamlarını gördüğümüz Black Friday, ülkemizde şahane Cuma, efsane Cuma, vb isimlerle anılıyor. Peki bu indirim dönemine hazır mısınız? Bu indirim dönemi için size özel hazırladığım öneriler bu haftaki blog yazımda.

Nedir bu Black Friday?

“Black Friday” tanımı, 1950’li yıllarda Şükran Günü kutlamalarının ardından ordu ve donanma arasında oynanan Amerikan Futbolu maçını izlemek için şehre gelen turistler ve alışveriş meraklılarının yarattığı kaosu anlatmak için kullanılıyordu. Daha sonraki yıllarda ise geleneksel olarak Şükran Günü’nü takip eden Cuma günü kutlanmaya başlandı. Özellikle Amerika’da mağazaların önünde günlerce kamp kuran müşteriler için mağazalar günün ilk saatlerinde açılıp ve müşterilere büyük indirimler sunuyor. Haliyle büyük izdihamlar oluşsa da Black Friday çılgınlığı her yıl katlanarak devam ediyor.

Black Friday ne zaman?

Bu sene Black Friday hangi güne geliyor sorusunun cevabı aslında değişiklik gösterse de markalar bu sene 23 Kasım itibariyle kampanyalara başladılar. Daha önce 11.11 (bekarlar gününde) de %70’e varan indirimlere şahit olduk. Bu dönemde en çok kişisel bakım ürünleri, temizlik ve hijyen ürünleri ve teknolojik aletler en çok satan ürünler olmuş. Çok şaşıracaksınız ama robot süpürgeler bu listenin başında geliyor.

Liste yapın

İndirimli ürünlere kendinizi kaptırmamak için öncelikli olarak liste yapın. İhtiyacınız olan şeyleri, alsam iyi olur dediklerinizi listeleyin. Böylece hiç ama hiç ihtiyacınız olmayan şeyleri almamış olursunuz.

Tekrar düşünün

Listenizde olmayan bir ürünü çok beğendiniz, fiyatı da çok uygun. Peki onu aldığınızda kullanacak mısınız yoksa o da kullanılmayanlar arasında yerini mi alacak? Satın almadan önce tekrar düşünün.

Bütçenizi belirleyin

Alışveriş yapmadan önce toplam bütçenizi belirleyin. Listedeki ürünlere en fazla ne kadar verebilirsiniz onu iyice düşünün. Böylece nasılsa indirimli diyip kredi kartınıza aşırı yüklenmenizi önlemiş olursunuz.

Yorumlara bakın

Almayı çok istediğiniz bir ürün var, mesela robot süpürge. Satın almadan önce mutlaka yorumlarını okuyun. Böylece ucuza alacağım diye arızalı çıkan ya da beklediğiniz gibi çıkmayan bir ürünü almamış olursunuz. Hem de iade derdi ile uğraşmazsınız.

Tek bir yere bakmayın

Malum bu dönemde neredeyse tüm markalar indirim yapıyor. Almak istediğiniz ürün birden fazla sitede satıştaysa hepsini kontrol edin. Böylece tek bir siteye bağlı kalıp biraz daha pahalı olan ürünü almamış olursunuz.

Tüm indirimli ürünleri tek tek takip etmenin de ne kadar zor olduğunu biliyorum. İşte tam bunun için size bir uygulama önerim var. Fiyat Takip – indimi uygulaması. İndimi uygulamasına satın almak istediğin ürünü eklemen yetiyor. Bundan sonra da eklediğin ürünün indirimini senin için indimi takip ediyor. Özellikle bu indirim dönemlerinde hem indirimleri takip etmek kolaylaşıyor hem de ürün gerçekten indirime mi girmiş yoksa normal fiyatı yükseltilip indirime mi sokulmuş bunu da görebiliyorsunuz. Sizin için indirme linkini de buraya bırakıyorum. Bütçenizi aşmadığınız, keyifli alışveriş yaptığınız bir Black Friday diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir