HydraFacial uygulaması nedir?

Vücudumuzun en önemli parçası olan cildimiz zamanla hava kirliliği, mevsim geçişleri, stress, güneş ışınları, yediklerimiz ile yaşlanma sürecine girip yıpranmakta ve esnekliğiniz kaybetmekte. Özellikle yüzümüz tüm bu faktörler karşısında en çok etkilenen bölgemiz. Ben de yüz bakımı için araştırma yaparken Kadıköy’de bulunan LikeLife Güzellik Merkezi‘ne başvurdum ve bana HydraFacial uygulamasından bahsettiler.

Peki ama bu HydraFacial neydi? Yaşlanma karşıtı olarak da bilinen HydraFacial, yenilenen cilt bakım teknolojilerinde kadınların yeni tercihi arasında yer almaya başlamış. Ben de denemeden önce araştırmasını yaptım ve bunu sizlerle paylaşmak istedim. Eğer deneyenleriniz varsa yorumlarda deneyiminizi paylaşabilirsiniz. Ben de Eylül ayında gideceğim ilk seanstan sonra deneyimlerimi sizinle paylaşacağım.

HydraFacial Nedir?

HydraFacial kısaca 4 mevsim boyunca uygulanabilen, mevsim geçişlerinde cildin maruz kaldığı dış etkileri en aza indirgemeyi ve cildin nem dengesini korumayı hedefleyen bir cilt bakımı yöntemi. Cildin yenilenmesine, aknelerden arınmasına ve ışıltılı bir cilt görünümünü sağlamasına yardımcı oluyor.

Hangi cilt tipleri için uygundur?

HydraFacial tüm ciltlerde uygulanabilir. Özellikle hassas ve yaşlanmaya meyilli olan ciltlerde daha etkili sonuçlar elde ediliyor.

  • İnce Çizgiler ve Kırışıklıklar
  • Elastikiyet ve Tonus Kaybı
  • Siyah Noktalar ve Yağlı, Akneli Ciltler
  • Güneş Lekeleri
  • Total Cilt Bakımı
  • Cilt Tonu Düzensizlikleri ve Cilt Canlandırma
  • Genişlemiş ve Tıkalı Gözenekler

HydraFacial tedavisi nasıl uygulanır?

HydraFacial uygulaması dört adımdan oluşuyor. Birinci aşamada cildinize uygun temizleme solüsyonu seçiliyor. Ciltteki gözenekler vakum uygulanarak yumuşatılıp temizleniyor. İkinci aşamada, cilt tipine ve problemine özel solüsyon ile cilt beslenip, radyofrekanslı başlık ile cilde yediriliyor. Bu aşamada Bu işlemde kullanılan solüsyon, kolajen yapıyı harekete geçirip cildin nemlenmesini, onarılmasını ve yenilenmesini sağlıyor. Bu aşamadan sonra da soğutucu başlık ile cilde şok etkisi verilip solüsyonun cilde emilmesi sağlanıyor. Son aşamada da LED terapisi ile cilt dokusu uyarılıyor. Cilt dokusunun uyarılması gözeneklerin sıkılaşmasını ve uzun süre korunmasını sağlıyor.

HydraFacial tedavisi kaç seans uygulanır?

Genellikle 45 – 60 dakikalık bir seans olarak uygulanabileceği gibi, medikal tedavilerde seans sayısı 4 – 6 arasında değişiklik gösteriyor.

Uygulama sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Hydrafacial uygulamasından sonra herhangi bir morluk, ödem, kızarıklık meydana gelmiyor. Ama tabii ki cilt sağlığını korumak için düzenli cilt bakımı ve iyi beslenmenin önemini unutmamak gerekiyor. Aynı zamanda yaz ve ya kış farketmeksizin güneşli havalarda güneşin etkilerinden korunmak için cildinize uygun güneş kreminin kullanılması da güzellik uzmanları tarafından öneriliyor.

2 yorum
  1. Hydrafacial uygulamaları yazınızda da belirttiğiniz üzere ciltteki ton farklılıklarından siyah nokta problemine kadar pek çok cilt probleminin giderilmesinde oldukça faydalı olmaktadır. Etkilerin sürdürülebilir olması açısından düzenli uygulama yapılması önemlidir. Gayet güzel bir makale olmuş, teşekkür ederiz.

    1. Merhaba, yorumunuz için teşekkür ederim. Cilt problemlerim dolayısıyla 4 seanslık bir plan yaptık hatta ilk seansıma da gittim. Deneyimlerimi anlatan bir yazı daha yazacağım. HydraFacial ile ilgili seans sonrası cilt bakımı konusunda önerileriniz olursa okuyucularımız ile severek paylaşmak isterim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir