Jade Roller Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

Almayı düşünenlerin en çok sorduğu soru: Jade Roller Gerçekten İşe Yarıyor Mu? Tarihte değişmeyen bir şey varsa herhalde onlardan biri de kadınların sürekli değişen güzellik trendlerine ayak uydurma çabasıdır. Geçmişte özellikle Avrupalı kadınların kullandıkları güzellik aletlerini bilirsiniz. Bu aletlerin kimi gamze çukurunu ortaya çıkarıyor kimi elmacık kemiklerini belirginleştiriyordu. Bugün de görüntüsünün geçmişteki güzellik aletlerini aratmayan bir ürünü inceleyeceğiz: Jade Roller.

Son zamanların güzellik trendlerinden biri de Jade Roller oldu. Gerçekten işe yarıyor mu yoksa o da gelip geçici güzellik trendlerden sadece biri mi? Jade Roller gerçekten de satın almaya değer bir güzellik ürünü mü? Yeşim taşının faydaları nelerdir? Tüm bu sorularının cevabını blog yazımızda yanıtlamaya çalıştık.

Jade Roller Nedir?

İsmini üzerindeki yeşim taşından alan Jade Roller, tüm vücudunuzda kullanabileceğiniz bir masaj aleti. Yeşim taşının faydalarından yararlanarak cilt sorunlarını gidermek, kan akışını hızlandırmak ve cilde daha pürüzsüz bir görünüm kazandırmak için kullanılıyor. Özellikle kırışıklıkları açmak, sivilce oluşumunu engellemek, serum ve krem gibi ürünlerin cilt tarafından daha iyi emilmesini sağlayarak daha etkili olmasını sağladığı söyleniyor. Ancak aldığınız ürünün gerçekten yeşim taşı olup olmadığından da emin olmalısınız.

Son zamanlarda oldukça popüler olan bu yeşim taşı masaj aleti yani Jade Roller ile cildine düzenli olarak masaj yapanlar sonuçtan memnun görünüyor. Ancak biz bununla yetinmedik ve ben şahsen Jade Roller satın alarak etkisini gözlemlemek istedim. Yaklaşık iki aydır kullanıyorum. Deneyimimi sizlerle paylaşmadan önce yeşim taşının faydaları nelerdir ve Jade Roller nasıl kullanılmalı bu soruları yanıtlayalım.

Yeşim Taşı Faydaları Nelerdir?

Yeşim taşının faydalarını Jade Roller ile cildinize taşıyın.

Jade Roller gerçekten işe yarıyor mu buna karar vermeden önce bu alette kullanılan taşın vaatlerini bilmek gerekir diye düşünüyoruz. Jade veya nefrit taşı olarak bilinen yeşim taşının faydaları:

  • Vücuttaki negatif elektriği toplayarak dışarı atar ve stresten korur. Mutluluk taşı olarak bilinir.
  • Göz altı torbalarını soğukluğu ve yeşil yapısıyla nötürleştirir ve sağlıklı bir göz çevresi yaratır.
  • Kan dolaşımını arttırır, siyah noktalara karşı savaşır.
  • Ruhu korku ve endişelerden arındırdığı söylenir. Konsantrasyonu arttırdığı bilinir.
  • İç hastalıklarına karşı vücuda direnç katar.
  • Huzur verir. Mantıklı düşünmeyi sağladığı söylenir.

Gerçek Yeşim Taşı Nasıl Anlaşılır?

Jade Roller’ınızın gerçekten yeşim taşı olup olmadığını üzerine limon sıkarak anlayabilirsiniz. Limon sıktığınızda rengi değişiyorsa sahtedir. Diğer bir yöntem ise iğneyle kazımak. İğneyle taşın üzerini kazıdığınızda taşta soyulma veya ufalanma oluyorsa yine bu yöntem de gerçek bir yeşim taşı olmadığını gösteriyor bize. Genel olarak kuvars veya mermer sahte Jade Roller’larda kullanılan taşlardır. Lakin Kuvars da faydalarıyla Jade Roller’a muadil bir üründür.

Jade Roller Nasıl Kullanılır?

Kırışıklık tedavisini destekleyen Jade Roller’ı yüzünüz dahil tüm vücudunuza masaj yapmak için kullanabilirsiniz. Ancak cildinizi temizlemek önemli. Henüz bir cilt bakımı rutininiz yoksa buraya tıklamanızı öneririz. Temiz cildinize serum veya kreminizi sürdükten sonra içeriden dışarıya doğru silindiri en az üç kere döndürmelisiniz. Bu sayede cildimize daha gergin bir görünüm kazandırmayı amaçlıyoruz. Ancak burada önemli olan yüzünüze fazla baskı uygulamamak. Aksi takdirde cilt yüzeyinize zarar verebilirsiniz.

Jade Roller’ı sabahları yeşim taşının soğukluk hissiyle yüz şişkinliğini gidermek, akşam ise günün yorgunluğunu cildimizden atmak için günde iki kere kullanmanız yeterli olacaktır. Etkisini arttırmak için her kullanımdan önce buzdolabınızda 15 dakika kadar bekletebilirsiniz. Ayrıca her kullanımdan sonra temizlemeye dikkat edin. Jade Roller temizliğini, aleti tuzlu suda 10-15 dakika bekleterek yapabilirsiniz.

Jade Roller’ı yukarıdaki okların yönü doğrultusunda yüzünüzde gezdirmelisiniz.

Jade Roller İşe Yarıyor Mu?

İşte geldik 2 ay boyunca kullandığım ve sonuçlarını sizinle paylaşmak için sabırsızlandığım Jade Roller serüvenime! Öncelikle biraz cilt tipimden ve Jade Roller’ı nasıl kullandığımdan bahsetmeliyim. Yüzüm karma cilt yapısına sahip, zaman zaman sivilcelenme durumu yaşıyorum ve ayrıca alın bölgemde ciddi bir mimik çizgim var (sürekli kaşlarımı çatmaktan oldukça belirginleşiyor bu kırışıklık, hatta zaman zaman iyice derinleşiyor). Son zamanlarda minimalizmin etkisiyle de fazla kozmetik ürünü kullanmıyor, sadece cilt bakımı yaptırıyordum. Ancak bu ürünü görünce denemeden edemedim.

İlk hafta kullandığımda herhangi bir değişiklik göremedim, sadece her kullanımdan sonra cildimde ciddi bir kızarma oluyor, yüzümde kan dolaşımının arttığını hissediyordum. Bir ay boyunca sadece akşamları uyguladığım bir masaj rutinim oldu benim. Bir ayın sonunda ise cildimde oldukça fazla sivilcelenme gözlemledim. Bunu takip eden günlerde de bu sivilcelenme durumu daha da arttı. Bu arada alnımdaki kırışıklığı da gözlemliyordum ve ikinci ayın sonuna geldiğimizde kırışıklığın gerçekten de biraz açıldığını fark ettim. Hatta bir arkadaşım alnımdaki çizginin azaldığını söylediğinde oldukça sevindim. İkinci ayın sonunda çok şükür sivilcelerim de azalmaya başlamıştı. Ancak şu ana kadar şunu söyleyebilirim: Düzenli kullanımda gerçekten de işe yarıyor! Tek sorun şu ki gece yatmadan yüzüme yaptığım masajın etkisiyle uykuya dalıyorum ve bazen masajım yarıda kalıyor. 😅 

Sevgili Eldori Blog okuyucuları Jade Roller nedir, nasıl kullanılır ve Jade Roller gerçekten işe yarıyor mu tüm bu soruların cevabını vermeye çalıştık. Umuyoruz ki sizin için de faydalı bir yazı olmuştur.

Eldori gümüş takıları gibi ışıltı dolu güzel günler dileriz.

4 yorum
    1. Merhaba, petitedogalsabun.com adresinden almıştım. Genç bir hanımın doğal ürünler sattığı bir site. Ancak yaklaşık bir ay önce benimkinin başlığı düştü, temizliğini tuzlu suda yaptığımdan olsa gerek birleştirme yeri gevşedi herhalde. Sonra güçlü yapıştırıcı ile yapıştırdım ve o günden beri tekrar sorunsuz kullanıyorum. Jade Roller alırken aynı zamanda bir de sabun da almıştım. Açıkçası sabundan da memnun kaldım. Cildi fazla kurutmuyor. Yorumunuz için teşekkür ederim. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir