Merkür Retrosu’nda Seni Neler Bekliyor?

Bazen bir gününüzün diğer bir gününüzü tutmadığını düşünüyor musunuz? Korkmayın, çünkü sorun sizde değil. Böyle durumlarda direkt gezegenleri suçlayabilirsiniz. Gezegen hareketlerinin farkında olmasanız da günlük yaşamınızı hatta ruhsal halinizi etkilediğini biliyor muydunuz? Merkür retrosu da bunlardan biri.

Hayatımızı etkileyen bilimsel faktörlerden biri olan astroloji pek çok konuda bize rehber olabiliyor. Lakin astrolojinin inananı da çok inanmayanı da… Peki siz de hayatınızın belli dönemlerinde astrolojiyi kontrol edip ona göre hareket eder misiniz? Yoksa sadece eğlence olsun diye mi takip edersiniz? Bundan sonra her ay sizlere o ay bizi nelerin beklediğini paylaşacağız. O zaman Mart ayında gerçekleşecek olan Merkür Retrosu ile başlayalım.

Astroloji’de Merkür Retrosu

Astrolojiyi sıkı sıkıya takip edenleri ve sadece günlük burç yorumlarından takip edenleri de belki de en çok korkutan olay Merkür Retrosu. 2019 yılında 3 defa gerçekleşecek olan retronun ilki 4 Mart akşamı balık burcunda başladı. Merkür’ün etkilerine hazır mısınız? 

Merkür Retrosu Nedir?

Astrolojide her burcun ve gezegenin temsil ettiği özellikler vardır. Venüs aşk ve sevgiyi, Uranüs yenilikçiliği ve asiliği temsil ederken Merkür de astrolojide iletişimi temsil ediyor. Merkür iletişim ve fikirler demektir.  Kişiler arası iletişim, iş yerinde fikirlerin paylaşımı, iyi ya da kötü bilgilerin bir araya gelip başkalarına ulaşması hep Merkür’ün temsil ettiği özelliktir. Kurduğumuz ilişkiler, teknoloji ile olan ilişkimiz, iletişim yöntemlerimiz, ev-okul ve iş hayatımızdaki günlük rutinlerimiz, sorumluklarımız Merkür’ün konumuna ve durumuna göre değişiklik gösterir.

Bir gezegenin retrosu o gezegenin geri gitmesi olsa da aslında hiçbir gezegen geri gitmez. Yörüngesindeki hız değişimlerinin dünyadan gözlemlenmesinden dolayı gezegenlerin durduğu veya geri gittiği düşünülür ki bu doğru değildir. Güneşe en yakın olan gezegen olan Merkür’ün de hızı ve hareketleri bizi direk olarak etkilemektedir, hatta diğer gezegenlerin hareketlerinden daha hızlı ve daha etkin şekilde etkiler. Merkür’ün hız değişimleri etkilerini en çok günlük hayatımızda gösterir. 

Merkür Retrosu’nun Günlük Yaşamımıza Etkileri

Günlük hayatınızdaki olayların ve üzerinizdeki etkilerinin değişimlerini dikkatli ele aldığınız zaman astrolojik döngüler dönemine denk gelen olayları not etmeye ve bu dönemlere yapmanız gerekenleri, almanız gereken önlemleri bilmenin ne kadar önemli olduğunu göreceksiniz.

Merkür döneminde elektronik cihaz ve iletişimde yaşanan aksaklıklara daha önce şahit olmuşsunuzdur. Bu yüzden 4 Mart gecesi başlayıp 28 Mart’a kadar devam edecek olan 2019 yılının ilk Merkür Retrosu’na başlamadan önce bazı önlemler almakta fayda var aslında. 

Bilgisayarınız ve telefonunuzdaki önemli bilgileri yedeklemeyi unutmayın. İşlerinizi planlayarak zamanında yapmaya dikkat edin, bu dönemde son dakikaya kalan işlerde aksaklık yaşanması çok büyük olasılık. 

Merkür’ün duygulara olan etkisini de unutmamak gerekir tabii ki de. Bu dönemde duygularımız on plana çıkabileceği için alınganlıklardan ve ilişkilerimizde dramlardan kaçmakta fayda var. Yoksa Merkür Retrosu mağduru olursunuz 😉 

Merkür Retrosu’nun Burçlara Etkisi

Peki 5-28 Mart tarihlerinde burcunuzu nelerin beklediğini öğrenmeye hazır mısınız? Başarılı astrolog Astromeri‘nin yorumları ve bizim araştırmalarımızla burcunuzu neler bekliyor birlikte öğrenelim:

Koç Burcu

5-28 Mart tarihleri arasında çeşitli sağlık sorunları yaşayabilirsiniz, olumsuz bir teşhisle bile karşılaşsanız bile farklı doktorlara da görünmeyi deneyin. Biten ilişkilerin defterini dürüp rafa kaldırdınız ancak karşı taraf defteri tekrar açmak isteyebilir. Merkür Retrosu’nun yanıltıcılığına düşüp bu teklifi hemen kabul etmeden önce tekrar düşünmekte fayda var. Bu ay genelinde pozitif enerjiniz biraz düşebilir. Kendinizi daha iyi hissedeceğiniz insanlarla takılıp bol bol alışveriş yapabilirsiniz.

Boğa Burcu

Son zamanlarda çenenizi tutmakta zorluk yaşıyor; en önemli sırlarınızı bile etrafınızdakilerle paylaşıyorsanız biraz dikkat etmelisiniz. Etrafınızda dedikodu havaları seziyoruz. Sıkı eleştirilerle karşılaşabilirsiniz. Bu durum sizi biraz içinize kapatabilir.

İkizler Burcu

İş hayatınız bir çıkmaza girebilir, çalışma isteğinizin azaldığını ve buna bağlı olarak bir performans düşüklüğü yaşayabilirsiniz. Dikkatli adımlar attığınızdan emin olun. Aksi halde patronunuzla sorun yaşamanız kaçınılmaz olacak. Özel hayatınızda ve sosyal yaşamınızda kendinize karşı daha cömert olun, kendinize yatırım yapın ve mutluluğun peşinden koşun.

Yengeç Burcu

İş hayatında sıkıntı çekecek bir diğer burçlardan biri de Yengeç burçları. 5-28 Mart Merkür Retrosu’nda işinizle alakalı ciddi kararlar alabilirsiniz. Her ne kadar belli etmeseniz de duygusallığınızın önüne geçemeyebilirsiniz. Ev veya iş adresinde bir değişiklik yaşayabilir, kendinizi bambaşka bir ortamda bulurken sosyal çevrenizin değiştiğine de şahit olabilirsiniz.

Aslan Burcu

Borçlarınız varsa onları hemen kapatmaya çalışmanızı ve ipleri biraz sıkmanızı öneriyoruz. Ayağımızı yorganımıza göre uzatmanın vakti geldi. Sağlık konusunda cerrahi müdahaleye ihtiyaç duyabilirsiniz. Sözleşme, senet gibi işlerinizde imza atmadan önce dikkatli düşünün.

Başak Burcu

Merkür Retrosu’nu size de vuruyor sayın Başak burçları. Ailenizle ve sevgilinizle anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz. 5-28 Mart tarihlerinde sevgilinizle alakalı bazı şeyler kulağınıza gelebilir, ancak bu sadece dedikodudan da ibaret olabilir. Gerçekleri açıkça konuşmak ve kartları açık oynamak en doğru şey olacaktır. İş konusunda Başak burçları yeni başlangıçlar bekliyor gibi.

Terazi Burcu

Sağlık konusunda geçmiş rahatsızlıklarınızın nüksetmesi söz konusu olabilir. İş hayatınızda ise fikir ayrılıklarının yaşanacağı bir sürece giriyorsunuz. Bu süreçte sabırlı olmalı ve fikirlerinizi dikkatli ve doğru açıkladığınızdan emin olabilirsiniz. 5-28 Mart tarihlerinde yaşadığınız sorunları sosyal yaşamınıza yansıtmamaya dikkat edin aksi takdirde arkadaşlarınız ve partneriniz ilgisizlikten yakınabilir.

Akrep Burcu

Sevgilinizle anlaşmalıklarınız dayanılamayacak boyuta gelebilir. Karşı cinsin rahatlığından gına gelmiş gibi hissedebilirsiniz. Karşılıklı empati kurarak 5-28 tarihlerini atlatmaya çalışmalısınız. İlişkinizi sürdürme konusunda şüpheye düşebilir, kendinizi daha gergin ve hassas bir duygu durumu içinde bulabilirsiniz. Ailenizle alakalı konularda ise uzman yardımı almanız gereken bir döneme giriyorsunuz. Derin nefes alarak meditasyon, pilates gibi rahatlatıcı hobilere yönelmelisiniz.

Yay Burcu

Duygusal bir döneme girerken aile sıkıntıları da tuz biber olacak gibi. Küçük bir seyahat hem aile ilişkilerinize hem de iş hayatınıza iyi gelecek gibi. Mart ayından sonra retro bitmiş olacak ve siz biraz daha rahat nefes alacaksınız. Nisan ayına mutlu bir başlangıç yapmak için tüm işlere biraz ara vermek iyi olacaktır. Yeni bir eve taşınmak veya evde köklü bir dekoratif değişikliğe gitmek sizin için oldukça faydalı olacaktır. Retronun olumsuz etkilerini bu şekilde daha aza indirgeyebilirsiniz.

Oğlak Burcu

Bilgi güvenliğiniz ve depolama faaliyetleriniz için elektronik aletlerinizi kullanırken dikkatli olun. Merkür Retrosu’nun elektronik cihazlara doğru negatif etkisinin kurbanı olabilirsiniz. Dosyalarınızı yedeklemeye dikkat edin. Kararsız kaldığınız konularda düşüncesiz bir harekette bulunmamak ve olumsuz sonuçlarla karşılaşmamak için çevrenizdekilerin akıl hocalığından faydalanmakta fayda var. 5-28 Mart tarihleri arasında iş ve eğitim hayatınız biraz daha dikkat ve özen istiyor.

Kova Burcu

Para var, huzur var. Para kaybı yaşamamak için şifrelerinize, para yatırma ve çekme gibi işlemlerde dikkatli olmakta fayda var. Online alışveriş yapacaksanız güvenli alışveriş sitelerini tercih etmelisiniz. Özellikle takı gibi değerli ürünleri satın alırken Eldori sizin için güzel bir seçenek. Eldori ile alışveriş yaparken kişisel bilgileriniz ve kredi kartı bilgilerinizi sistemimizde saklı tutmuyoruz. Ayrıca yeni yatırım ve girişimlerde bulunacaksanız retronun bitmesini beklemeniz en iyisi.

Balık Burcu

Yeni işlere ve yeni başlangıçlara yelken açmanın sırası değil, Merkür Retrosu’nun bitmesini beklemelisiniz. Teknolojik ve elektronik sorunlar sizi bekliyor. İşlerinizi geciktirmeyin, borçlanmamaya özen gösterin. Aile ve sosyal yaşamınızda ufak tefek sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Ani kararlar vermemekte fayda var. Yalnızlık hissinden ancak sosyalleşerek ve yeni insanlarla tanışarak kurtulabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir