Netflix Film Önerileri

Evde olduğumuz bu dönemde Netflix ya da Nekşfliş dizilerinin dibini gördünüz mü? Cevabınız evet ise doğru yerdesiniz. Birçoğu, çok popüler olmayan; Netflix top listesine girmeyen, ama kişisel listenize ekleyebileceğinizi düşündüğümüz filmler. Hadi o zaman sizler için seçtiğimiz filmlere bakmaya ne dersiniz?

The Core

Dünya artık olması gerektiği gibi değil. Dünyada ters giden bir şeyler var. Dünya’nın merkezindeki çekirdek artık dönmüyor bu duruma müdahale edilmez ise tüm canlı yaşamı son bulacak. Bir grup bilim adamı dünyanın merkezine gitmeye çalışarak çekirdeği tekrar hareketlendirmeye çalışacak. Hayatı eve sığdırdığımız bugünlerde 2003 yapımı bu film size farklı bir tat katabilir.

Hanna

Ölüm makinesi Hanna. Eski CIA ajanı olan babası tarafından ormanın içinde insanlar uzak bir şekilde ölüm makinesi olarak yetiştirilen Hanna, 14 yaşına geldiğinde ilk suikastını gerçekleştirmesi için babası tarafından yönlendirilir. Her ne kadar soğukkanlı bir katil olarak yetiştirilmişte olsa içindeki çocuk hâlâ hayatta olan Hanna, babasının verdiği görevi yerine getirmek için uğraşacaktır.

The Platform

İspanyol yapımı gerilim filmi The Platform. Filmi izlemeden önce sürekli izlemeye değer mi değmez mi ikileminde bıraksa da mutlaka izlenmesi gereken filmlerden biri. İçinde her yöne çekilebilecek anlamlar barından sistemi çok güzel şekilde eleştiren bir film. Dikey bir şekilde inşa edilmiş her katında iki mahkûmun kaldığı bir hapishanede geçiyor. Mahkumlar otuz günde bir farklı bir katta farklı bir hücre arkadaşı ile uyanıyor. Kuş sütünün bile eksik olmadığı yemeklerle dolu bir platform en üst kattan en alt kata doğru hareket ediyor. Her katta belli bir süre kalan platform her katta kıtlıktan çıkılmışçasına talan ediliyor. Her kata yetecek kadar yemek olmasına rağmen insan evladının aç gözlülüğü başka insanların ölümüne sebep oluyor.

7. Koğuştaki Mucize

Fransızları, Amerikalıları salya sümük ağlatarak Netflix Fransa ve Netflix Amerika’da zirveye oturmuş filmimiz. Miracle in Cell No.7 filminden uyarlanan film birçok ülkede insanları Netflix başına oturtarak ağlatmayı başardı. Kızını kaybetmiş rütbeli bir komutanın yetkisini kötüye kullanarak, kızının ölümünü zihinsel engelli başka bir babanın (Memo) üstüne atar. Memo ise suçsuzluğunu ispatlayamadığı için kızından (Ova) ayrı düşer. Memo’nun hikayesi hepimizi hüzne boğacak mendillerinizi yanınızdan eksik etmeyin.

Rampage

İnsanlarla arasına mesafe koyan ama kaçak avcılardan kurtardığı albino goril George ile arasında bir bağ kuran Primatalog Davis Okoye rolünde Dwayne ‘the Rock’ Johnson’ı görüyoruz. Amerika’nın büyük şirketlerinin yönettiği gizli projelerinin sonucu olarak, genetiği değişikliğe uğrayan hayvanların saçtığı terör ve onların durdurulmaya çalışmasına yönelik bir film gibi görülebilir. Ama segmentinde bulunan filmlerden farklı olarak ilk defa bu sorunun nasıl ve neden ortaya çıktığını bilerek filmi izliyoruz. Filmde biraz Godzilla havasını sezebilirsiniz ama San Andreas fayını izlediyseniz, Rampage filminde de aynı hızda aksiyon sahnelerini bekleyebilirsiniz. Görsel efektlerin, aksiyon sahnelerinin oyuncuların performansı ile başarılı bir şekilde birleştiği bu film çıtır ama heyecan verici aksiyon dolu felaket filmi. 

6 Underground

Michael Bay filmlerinin aksiyonunu seviyorsanız, eh bir de Ryan Reynolds’a karşı boş değilseniz; Netflix’in orijinal filmi olan bu filmi kaçırmayın. Aralık 2019 yılında Netflix’te yayınlanan film, 6 kişilik milyarder bir grubun suçlularla mücadelesinin hikayesini anlatıyor. Tarz itibari ile Ocean’s Eleven serisine de benzetebileceğiniz film, ekibin kendi deyimleri ile dünyayı değiştirme çabası ile bu seriden ayrılıyor. Aksiyon sahnelerinin, özellikle araba sahnelerinin, bol olduğu; komedinin de yer aldığı bu filmde, yönetmenin verdiği ince mesajları da yakalayabileceksiniz. Filmi izlerken ister istemez başka seri filmlerle kıyaslama yapabileceğinizin de ufak bilgisini verelim. Kaliteli bir Netflix yapımı olan 6 Underground, iddialı bütçesinin de güzel bir şekilde harcandığının kanıtı. Mısırları patlatın ve 2 saatlik filmin tadını çıkartın.

The Town

Ben Affleck’in yönetmenliğini yaptığı ve baş rolünde oynadığı The Town (Hırsızlar Şehri); aksiyon gerilim türlerinde olan bir soygun filmi. Boston’ın Charles Town bölgesi, nesiller boyunca birçok hırsızlığa şahit olmuş; hırsızlık yapanların da adete aile gibi olduğu bir Hırsızlar Şehri haline gelmiş. Filme ilk baktığınızda klasik bir hırsızlık filmi gibi düşünebilirsiniz. Ama orijinal aksiyon sahneleri, sürükleyiciliği ve yönetmenin de katkısı ile klasik hikayelerden kendini ayrıştırmayı başarmış. Film, Dough isimli hırsızların liderinin etrafında dönüyor diyebiliriz. İçinde polisiye havasını barındıran film tabii ki de aşkta içeriyor. Daha fazla spoiler vermeyelim. The Town – Hırsızlar şehri, bu tarz film sevenlerin arşivinde olması gereken filmlerden biri.

Jurassic Park Serileri

Listemizin en sonunda da seri film sevenlere Jurassic Park serisini sunuyoruz. Michael Crichton’ın aynı isimli kitabından uyarlanan seri; ilk kez 1993’te vizyona girdiğinde belki de bir çoğumuz hala çocuktuk. O dönem görsel efektleri ve gerçekçiliği ile adeta sinema tarihinde bir devrim yarattı diyebiliriz. Jurassic park, klasik felaket filmlerinin başlangıcı gibi; bilim adamlarının fosilleşmiş sivrisinekten elde etikleri dinozor DNA’sından dinozorları yeniden yaratıp, yaşam alanlarına benzer bir hayvanat bahçesi kurulması ile başlar. Dinozor embriyosunu ele geçirmek isteyenlerin de yol açtığı sorunlar bu parkta bir felakete yol açar. Serinin diğer filmleri de bu olaylar örüntüsünde; işlerin rayından çıktığı bir tema park konseptiyle devam etmekte. Aslında seri 1993 yılında başlayıp 2001 yılına kadar 3 film olarak çekildikten sonra bitmişti. Fakat yapımcıların eski serileri yeniden çekmesi modasına uyan Jurassic Park, 2015 yılında yeniden 3 filmlik bir seri olarak planlandı ve yayına girdi. Serinin son filminin 2021 yılında vizyona girmesinin beklendiğini de belirtmek isteriz. Aksiyonun ve gerilimin hiç eksik olmadığı bu seriyi, bilim kurgu sevmeseniz de izleminizi öneririz.

Değerli okuyucularımız, evlerimizde bol bol vakit geçirdiğimiz bu günlerde biz de “Sağlığınız için #evdekal” diyerek evde yapılacak en güzel aktivitelerden birisinin film izlemek olduğunu düşündük ve sizler için önerilerde bulunduk. Umuyoruz ki izlerken keyif alırsınız, şimdiden iyi seyirler.

1 yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir