Netflix’te Haziran Ayı Film & Dizi Önerileri

Evde film keyfimizi devam ettirdiğimiz bu günlerde, Netflix hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. Bir çok alternatifi içinde bulunduran Netflix’te bu ay yayına giren dizi ve filmlerden sizin için seçtiklerimize göz atalım mı?

Yarına Tek Bilet

19 Haziran’da yayınlanacak olan Netflix’in ilk Türk yapımı filmi olan Yarına Tek Bilet; Ankara İzmir arası tren yolculuğuna çıkan iki yabancının hikayesini anlatıyor. Trende aynı kompartmanda 14 saat yolculuğa çıkan iyi yabancı; aslında aynı aşk hikayesinin farklı tarafları olduğunu öğreniyor ve işler enteresan bir hale bürünüyor. Daha fazla spoiler vererek kimi zaman duygusal kimi zaman da eğlenceli olan bu yolculuğum tadını bozmayalım.

Biz Böyleyiz

12 Haziran’da yayınlanacak olan bir başka Türk filmi olan Biz Böyleyiz, çocuklukları birlikte geçen bir aarkadaş grubunun hikayesini anlatıyor. Yetişkin hayatında farklı yönlere savrulan arkadaşlar, yıllar sonra sevdikleri birinin rahatsızlığı sebebiyle İzmir’de bir araya geliyor. Bir kaç gün için bile bir araya gelmek, onlar için sürpriz gelişmelerin ve hesaplaşamaların yaşanmasına neden olur.

Dark 3. Sezon

27 Haziran’da Netflix’in Alman yapımı olan Dark, 3. sezonu ile kaldığı yerden devam ediyor. Daha önce Dark’ı seyretmeyenler için; Winden kasabasında iki çocuğun kaybolmasıyla geçmiş ve gelecek gelgitinde kaldığınız gizemli olaylar bizi zaman yolculuğuna kadar götürüyor. Netflix’in en iddialı bilim kurgu dizisi olan Dark’ı henüz izlemediyseniz hemen başlamanızı tavsiye ediyoruz.

Reality Z

10 Haziran’da ilk sezonu ile yayınlanacak olan Reality Z, zombi temalı dizi sevenler için bir mini dizi. Rio de Janeiro’da Olimpo, The House of the Gods isimli bir reality şovun eleme gecesinde patlak veren zombi salgını ile stüdyoda mahsur kalan kişilerin hikayesini anlatıyor.

Snowpiecer

Mayıs ayının sonunda yayınlanmaya balyana Snowpiecer, dünyanın bir buz kütlesine dönmesinden 7 yıl sonra; yeryüzünde yaşayan son insanların 1001 vagonlu bir trende bitmeyen yolculuklarının hikayesini anlatıyor. Kıyamet sonrası temalı dizi, sınıfsal farklılıkların ve insanların yaşam mücadelesinin bitmediği, birbirinden adaletsiz durumlara ve zorlu yaşam koşullarına ev sahipliği yapar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir