NETFLIX TATİL FİLMLERİ

Tatilini evde geçireceklere o geceyi güzelleştirecek harika bir sürprizimiz var. O gece hangi filmi izleyeceğini kara kara düşünüyor musun? İşte Netflix’te, tatilinizde size eşlik edecek film önerilerimizle karşınızdayız. Sizin için farklı konularda hazırladığımız 5 Netflix film önerisi:

Uyarı: Filmler bağımlılık yapabilir, bu yüzden sorumluluk kabul etmiyoruz. Yazımız spoiler içermemektedir. 😉

Mad Max: Fury Road

Post-apokaliptik bir dünya üzerine kurulu bilim-kurgu aksiyon filmidir. Günümüz dünya düzeninde olan kötülüğün eleştiri niteliğindedir. 10 dalda Oscar’a aday gösterilen dev bütçeli film; En İyi Kostüm Tasarımı, En İyi Kurgu, En İyi Ses Kurgusu, En İyi Ses Miksajı, En İyi Yapım Tasarımı ve En İyi Makyaj kategorisinde toplam 6 Oscar Ödülü’nün sahibi olmuştur. Filmde Tom Hardy, Charlize Theron, Zoe Kravitz, Nicholas Hoult, Roise Huntington-Whiteley başroldedir. Yönetmen koltuğunda ise George Miller yer almaktadır.

Mogli: Orman Çocuğu

İki dünya arasına sıkışmış bir çocuğu konu alan fantastik bir filmdir. Hindistan ormanlarında bir kurt sürüsü tarafından yetiştirilen Mogli; büyüme esnasında ormanın tüm sert kurallarına hakim olmayı öğrenir. Mogli kendi gibi olan insan kökenleri ile yüzleşirken kaderinin kontrolünü ele geçirir. Filmin başrolünde Rohan Chand oynamaktadır. Christian Bale, Cate Blanchett ve Benedict Cumberbatch seslendirmektedir. Yönetmen koltuğunda ise Andy Serkis oturmaktadır.

Pulp Fiction – Ucuz Roman

IMDB’ye göre dünyanın en iyi filmler sıralamasında 6. olan Pulp Fiction, bizce tatil zamanında izlenmesi gereken kült filmlerden birisidir. Bu film 7 dalda Oscar’a aday gösterilmiş ve En İyi Orjinal Senaryo Oscarı’nı almıştır. Ayrıca 1994 Cannes Film Festivalinde en iyi film ödülü olan Altın Palmiye Ödülünün sahibidir. Filmin başrolünde John Travolta, Samuel L. Jackson, Uma Thurman, Bruce Willis ve Harvey Keitel bulunmaktadır. Yönetmen koltuğunda ise Quentin Tarantino oturmaktadır.

Dunkirk

Usta yönetmen Christopher Nolan’ın yönettiği bu film, II. Dünya Savaşı’nın önemli olaylarından biri olan “Dunkerque Tahliyesi’ni” konu almaktadır. İngiliz ve Fransızların, Almanlar karşısında aldıkları mağlubiyetten sonra, orada mahsur kalan askerlerin yaşadıkları korku ve psikolojilerini anlatmaktadır. Başrolde Tom Hardy, Cillian Murphy, Mark Rylance, Aneurin Barnard ve Kenneth Branagh yer almaktadır.

Beasts of No Nation

Joji Fukunaga’nın yönetmenliğini yaptığı bu film, Afrika’daki çocuk askerlerin hikayesini tüm gerçekliği ile yansıtmakta. Film, yoksul bir çocuğun Afrika’da süre gelen iç savaşta yaşadıklarını anlatmaktadır. Film, savaşın vermiş olduğu yıkımı başarılı bir şekilde özetlemektedir. Çekimleri Gana’da yapılan filmde Idris Elba, Ama K. Abebrese, Abraham Attah, Grace Nortey, David Dontoh, ve Opeyemi Fagbohungbe oynamaktadır.

Umarım sizin için seçtiğimiz film önerilerimizi beğenmişsinizdir. Eldori ailesi şimdiden iyi seyirler diler. 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir