Pratik Fikirlerle Evinizi Baştan Yaratın!

Evimiz, kendimizi en rahat ve güvende hissettiğimiz yaşam alanımız. Hepimiz evimizi monotonluktan kurtaracak ve enerjimizi yenileyecek bir takım dokunuşlara ihtiyaç duyarız. Ancak eşyalarımızı sıfırdan yenilemek bütçemizi oldukça zorlayabilecek bir durum. Sizler için az bir bütçeyle evinizin havasını değiştirebileceğiniz pratik ev dekorasyonu fikirleri derlerdik.

Eskiyen Koltuklarınızı Atmayın

Çay, kahve keyfi yaparken bir anlık dikkatsizlikle koltuk döşemelerimizde lekeler oluşabilir ya da kedi ve köpeklerimiz koltuklarda sökülmelere neden olabilir. Bu gibi durumlarda koltuk ve yastıkları komple değiştirmeye hiç gerek yok. Koltuk döşemelerini dilediğiniz gibi değiştirebilir, farklı renklerle kombinleyebilirsiniz. Emin olun yarattığı his yeni bir koltuk takımı almış kadar taze olacak.

Peri Işık Süslemelerini Deneyin

Bazı aksesuarlar vardır, bütçe dostu olduğu kadar yarattığı his de başınızı döndürür. Peri ışık süslemeleri tam da bunun örneği. Özellikle perdelerinizde sarkıt ledler kullanabilirsiniz ya da çerçeveli aynalarınızın çevresini led ışıklarla süsleyebilirsiniz. Böylelikle tasarruflu bir aydınlatma elde ederken aynı zamanda içinizi hoş tutacak bir görselliğe sahip olursunuz.

Döşemenizin Kusurlarını Halılarla Örtün

Zemin döşemeleri nemden kabarabilir, zamana yenik düşerek eskiyebilir. Bu gibi durumlarda bütün döşemeyi komple değiştirmek hem masraflı hem de zahmetli olacaktır. Bunun yerine küçük ve şirin halılar kullanarak kusurlu alanların üzerini örtmeyi deneyin.

Dolap ve Çekmece Kulplarını Değiştirin

İlk anda kulağa basit gelebilir ama eskiyen dolap ve çekmecelere bambaşka bir hava katacaktır. Ayrıca oldukça zahmetsiz bir yöntem. Yeni aldığınız dolap ve çekmece kulplarınız evinizin monotonluğuna oldukça iyi gelecek.

Duvarlarınızdaki Lekeleri Tablolar İle Kapatın

Duvarınızda zamanla çeşitli sebeplerle lekeler oluşabilir. Eğer duvarlarınızın renginden memnunsanız ve yeniden boyamaya zamanınız yoksa zevkinize göre çeşitli tablolarla kusurları örtebilir, evinize hoş bir hava katabilirsiniz. Göreceksiniz ki nostaljik fotoğraflar veya popart görseller duvarlarınız için yeni bir badanadan çok daha faydalı olacak.

Üç Boyutlu Duvar Kâğıtları

Duvarlarınızdaki büyük boşlukları üç boyutlu duvar kâğıtları ile doldurmayı deneyin. Evinize kattığı enerjiye inanamayacaksınız! Akvaryum, doğa manzarası, eşyalarınızla uyumlu renklerde çiçekler hatta uzay manzarası… Keyfiniz nasıl isterse.

Ucuz Ev Aksesuarları

İnternet üzerinden rahatlıkla temin edebileceğiniz ucuz ve kullanışlı çeşitli ürünler mevcut. Kitaplarınızı halat raflara dizerek otantik bir görünüm sağlayabilir, modern duvar saksılarıyla zevkinizi konuşturabilir, şık tasarımlı takı askılıklarınızla bakmaya doyamadığınız Eldori takılarınızı sergileyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir