Sömestr tatili için öneriler

Zorlu geçen bir dönemin ardından öğrencilerin beklediği sömestr tatili sonunda geldi. Tatilin ilk günleri yağan kar bu tatile güzel ve eğlenceli başlamalarını sağlasa da maalesef kar bitti ve şimdi hem tatil ödevlerine dönmelerinin hem de boş zamanlarını değerlendirmenin vakti geldi. Bu haftaki yazımızda size sömestr tatili için eğlenceli öneriler hazırladık. Sizin de aklınıza gelen, yaptığınız etkinlikler varsa yorumlarda bizimle paylaşmanızı bekliyoruz.

Aile oyunları oynayın

Sömestr tatili öğrencilerin kendilerini geliştirmek, stress atmak ve eğlenmek için muhteşem bir fırsat. Bu dönemde eğer siz de evdeyseniz günlük hayatta yaptığınız işleri minimuma indirip ailecek oyunlar oynayabilirsiniz. Çocuğunuzun seviyesine göre seçeceğiniz oyunlar onun hem kendini geliştirmesine hem de çocuğunuzla birlikte kaliteli zaman geçirmenize yardımcı olur.

Beraber yemek yapın

Mother And Children In The Kitchen Photograph by Science Photo Library

Çocuğunuzla kaliteli vakit geçirmenin bir yolu da birlikte yemek yapmak. Tabii yemek dediğimizde illa ki klasik yemeklerden bahsetmiyoruz. Kurabiye, pasta, poğaça gibi onun da özellikle sevdiği lezzetleri yapabilirsiniz. Online yemek sitelerinden, videolardan beğendiğiniz tariflere vakit ayırarak keyifli bir vakit geçireceksiniz. Elinizdeki malzemelerle yapabileceğiniz tariflere FoodBuk uygulamasından da ulaşabilirsiniz.

Kitap okuyun

Why Reading to Your Kids in Your Home Language Will Help Them Become Better  Readers | Colorín Colorado

Kitapların çocukların hayal gücü ve kelime bilgilerini geliştirme konusunda etkilerini siz de biliyorsunuz. Günde belli bir süre ayırarak birlikte sessizce oturarak kitap okuyun. Unutmayın, çocuklar sizi örnek alırlar. Siz kitap okuduğunuz zaman onu da teşvik etmiş olur aynı zamanda güzel bir hobi kazandırmış olursunuz.

Film etkinliği düzenleyin

Movies to Watch While Staying At Home with Your Family - Stackward

Mısır patlatıp, battaniye altına girip güzel bir aile filmi seyretmenin keyfini yaşayın. Online platformlarda özellikle bu dönemde aile filmlerinin de çok fazla olmasını fırsata dönüştürün ve birlikte keyifli bir film etkinliği düzenleyin.

Evde kapalı kalmayın

113,820 Family Forest Stock Photos, Pictures & Royalty-Free Images - iStock

Bu dönemin ne kadar zorlu geçtiğini bizden çok siz biliyorsunuz. Çocuklar okulda sürekli maske takmaları, okul gezilerinin düzenlenememesi ve bunun gibi bir çok sıkıntı ile karşılaştılar. Bu tatilde bütün gün evde kapalı kalmak yerine biraz da dışarı çıkın. İmkanlarınız doğrultusunda açık havada dolaşın, belki yakınlarınızda park varsa orada dolaşabilir ya da kent ormanlarına gidip doğa ile başlasa vakit geçirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir