Vizyona Girecek Filmler

Mart ayı boyunca hem iyi vakit geçirmek hem de güncel filmleri kaçırmamak için Mart ayının merakla beklenen filmlerini listeledik. Hangi filmlerin size hitap ettiğini öğrenmek için blog yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

NUH TEPESİ

Nuh Tepesi, hem babasının isteğini yerine getirmek hem de hamile eşinden ayrılmak üzere olan bir adamın hayatını konu alıyor. Adından da anlaşılacağı üzere film, Nuh Peygamber tarafından dikildiğine inanılan ağaç, tüm köylünün geçim sağlayabilmesi için sığındığı değerli bir varlık olup, yıllardır birbirlerini görmeyen baba ve oğlun itiraflarını da dile getireceği bir dram filmidir. Başrollerinde Haluk Bilginer, Ali Atay ve Mehmet Özgür gibi usta isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda ise Cenk Ertürk oturuyor.

BLOODSHOT: DURDURULMAZ GÜÇ

Filmde denizci olan Ray Garrison evli bir adamdır. Karısını ve kendisini öldürürler, kısa bir sürede çok gizli bir bilim insanı Ray Garrison’u hayata geri getirir. Üstün teknoloji ile hayata geri dönen Ray, artık kendisi gibi özel olan askerlerle birlikte çalışacaktır. Geçmişini hiçbir şekilde hatırlamayan Ray Garrison, birden geçmişine dair bazı şeyleri; özellikle de karısını ve kendisini öldürenleri hatırlamaya başlayacaktır. Ve sonrasında Ray Garrison karşısına çıkan her şeyi yok etmek için harekete geçer.

MALAZGİRT 1071

Film, Anadolu’nun kapılarının Türklere açılmasını sağlayan Malazgirt Savaşı’nın hikayesini anlatıyor. Bütçesi 14 Milyon TL olan filmin kadrosunda Vildan Atasever, Cengiz Coşkun, Haluk Piyes ve Caner Kurtaran gibi ünlü isimler yer alıyor. Yönetmen koltuğunda Bilal Kanyoncu’nun oturduğu film, bizleri o döneme götürecek gibi duruyor.

MÜSTAKBEL DAMAT

Kıbrıs’lı bir ailenin kızını istemek üzere İstanbul’dan yola çıkan damat adayı, Kıbrıs’ı alt üst eder. Müstakbel Damat yüzünden sessiz sakin bir hayat yaşayan kız ailesinin başına gelmeyen kalmaz. Başrollerini İlker Ayrık, Erdal Özyağcılar ve Hande Soral’ın paylaştığı film tam bir durum komedisi.

PINOCCHIO

Pinocchio, yaşayan bir gerçek çocuk olmak isteyen bir kuklanın hikayesini anlatıyor. 1930’lu yıllarda İtalya’da geçen filmde zorba olan Benito Mussolini’nin ülkenin kontrolünü iyice sahiplendiği döneme odaklanıyor. “Suyun Sesi” ile En İyi Film ve En İyi Yönetmen dalında Oscar kazanan Guillermo del Toro’nun yönetmen koltuğunda oturduğu filmin senaryosunu, mini animasyon dizisi “Over the Garden Wall”u yazan Patrick McHale ile birlikte kaleme alıyor. Filmin kadrosunda David Bradley, Christoph Waltz ve Tilda Swinton gibi isimler yer alıyor.

ADANIŞ: KUTSAL KAVGA

Emir Khalilzdeh’in yönettiği Adanış: Kutsal Kavga filminde, Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethinden sonra bir yarısı soylu Julius Ailesi’nde, diğer yarısı ise korumakla yükümlü Adanmışlarda olan haritanın önemi vurgulanarak, ele geçirmek isteyen karanlık güçlerin verdiği mücadeleyi konu alıyor.  

SESSİZ BİR YER 2

Yönetmenliğini ve başrolünü John Krasinski’nin üstlendiği, 2018 yapımı korku filmi Sessiz Bir Yer’in devamıdır. Emily Blunt, Noah Jupe ve Millicent Simmonds’ın yer aldığı ilk filmde, yaşamaları için seslerinden vazgeçen bir ailenin hikayesi konu alınmış. Sese duyarlı yaratıklara karşı mücadelelerinden sağ çıkan anne Evelyn ve çocukları Marcus ile Regan, dış dünyanın tehlikesiyle yüzleşerek yaşam mücadelesi vermeye çalışırlar.

MENDİLİM KEKİK KOKUYOR

Film; resmî web sitesinde “Seni vatan gibi, vatanı da seni sevdiğim gibi sevdim,” diyenlerin hikayesi olarak anlatılıyor. Çanakkale Savaşları’nın 100. Yılı dolasıyla düzenlenen senaryo yarışmasında birincilikle ödüllendirilmiş olan senaryoda bir yanda Çanakkale Savaş’ı, diğer yanda ise savaş içerisinde umut olan aşkı konu alan bir dram filmidir. Çanakkale Savaşı’nın izlerini taşıyan filmin başrolünde Wilma Elles, Mehmet Çevik, Başar Alemdar, Azer Şelte gibi ünlü isimler yer alırken, yönetmen koltuğunda ise Hüseyin Özden oturuyor.

İLK AŞK

İlk Aşk, aşık olduğu kıza yardım etmek için zorlu bir gece geçiren bir boksörün hikayesini konu alıyor. Genç boksör gönlünü, masum bir telekıza kaptırır. Kıza yardım etmek isteyen genç adam, gece boyunca peşlerine düşen mafya, polis ve bir suikastçıdan kurtulmaya çalışır. Yönetmen koltuğunda Takashi Miike’nin oturduğu filmin kadrosunda Masataka Kubota, Nao Ohmori ve Shota Sometani yer alıyor.

PENGUENLER TAKIMI UZAYDA

Penguen pilotlar Flip ve Zooey barış içinde yaşanacak ve hiçbir canlının daha önce gitmediği yerleri keşfetmeye giderler. Görevleri yeni galaksilerdeki canlılarla dostluk kurmaktır. Yolculuklarına devam ederlerken mola verdikleri istasyonda yedikleri sandviçten dolayı mideleri bozulur ve saldırıya uğradıklarını anlarlar. Düşmanlarının kim olduğunu bulmak için eski dostları uzay muhafızları ile birleşip daha güçlü yola devam ederler. Her uğradıkları gezegende düşmanlarını bulmaya çalışırlar.

Şimdiden iyi seyirler dileriz. ☺️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir