Rose Quartz Eye Flowies Treatment (Göz Çiçekleri Tedavisi) & Rose Quartz Eye Mask (Göz Maskesi) Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Son zamanların popülerleşmiş ve kendini tekrarlayan yüz taşı masaj tekniği aletleri gittikçe artmakta ve yayılmakta. Genellikle Rose Quartz (Pembe Kuvars) taşından üretilen masaj tekniği aletlerini gördüğümüzde yalan mı yoksa doğru mu anlayamıyoruz. İşe yarıyor mu? Faydası var mı? Merak konusu gerçekten. Kullanmış olduğum bu ürünler hakkında sizleri bilgilendirmek istedim. Geçmişte Asyalı ve Avrupalı kadınların güzellik sırlarının doğal taşlar olduğunu hepimiz az çok biliyoruz. Bu doğal taşlardan üretilen masaj tekniği aletlerinin faydalarını, işe yarayıp yaramadığını merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Rose Quartz (Pembe Kuvars) taşından üretilen masaj aletleri yararlı mı? Bu masaj aletleri nelerdir? Nasıl uygulama yapılır? Hepsini sizler için blogumuzda cevapladım.

Önceki yazılarımızda size Rose Quartz (Pembe Kuvars) taşından bahsetmiştik. Peki doğal taş olan Rose Quartz’ın gerçek olduğunu nasıl anlarız?

Rose Quartz (Pembe Kuvars) taşı, genelde renginden dolayı sahte olup olmadığını belli eder. Bu şekilde anlamakta zorlanıyorsanız basit birkaç yöntemle bu durumun üstesinden gelebilirsiniz. Quartz taşınızı kısa bir süre çakmakla ısıtın, eğer imitasyon ise ısıttığınız taşın rengi kendi rengine dönüşecektir. Fakat bu ısıtma eylemini çok fazla abartmayın. Şayet, bazı taşların orijinalleri bile yüksek ısıda renk değiştirebilir. Quartz taşı olarak aldığınız taşın bir parçasını kırarak içindeki renk uyumuna bakabilirsiniz. Bu işlemlerin hepsini gerçekleştirdikten sonra Rose Quartz taşınızın rengi aynı ise bu ürün orijinaldir.

Rose Quartz Eye Flowies Treatment (Göz Çiçekleri Tedavisi)

Rose Quartz Eye Flowies, yüz ve göz bölgesi için kullanılabilecek bir el oyması ve parlatılmış masaj aletidir. Bu masaj aleti ince çizgileri ve kırışıklıkları yumuşatırken, kaş bölgesini kaldırır ve ürün emilimini arttırırken. Göz bölgesini aydınlatmaya ve kırışıklıkların azalmasına da yardımcı olur. Dilerseniz bu masaj aletini nasıl uygulayacağımıza geçelim.

Rose Quartz Eye Flowies Treatment (Göz Çiçekleri Tedavisi) Nasıl Uygulanır?

Gün içerisinde gergin ve stresli olduğunuz bir dönemden geçiyorsanız, mutlaka her gün bu göz masajını uygulamanızı tavsiye ederim. Yanak, çene ve göz çevrenize rutin olarak kullandığınız serumunuzu ya da yağınızı avucunuzun içine birkaç damla damlatarak uygulayacağınız bölgeye sürün. Cildiniz için kullandığınız serum veya yağınızı sürdükten sonra 2 dakika boyunca Rose Quartz taşınızı göz bebeklerinizden kulak hizanıza doğru hafifçe kaydırın. Bu hareketi tekrarlayarak günde 3-5 dakika bu masajı uygulamanızı tavsiye ederim. Daha iyi bir sonuç almak için kullanmadan birkaç dakika önce buzdolabına koymanızda fayda var. Rose Quartz Eye Flowies masaj taşınızı temizlemek için su ile durulayabilir ya da nemli bir havlu ile silip kurulayabilirsiniz.

Ben yaklaşık olarak 2 aydır bu masaj aletini kullanıyorum ve gözle görülebilir sonuçlar elde etmeye başladığımı söyleyebilirim. Rose Quartz Eye Flowies taşı ile yüz masajı yapmaya başladığım günden bugüne cildimin rahatladığını ve parlak bir görünüm kazandığını belirtmek isterim. Sizde benim gibi cilt sağlığınıza önem veriyorsanız eğer, mutlaka kullanmanızı öneririm.

Yüzüm ve cildim için kullandığım başka bir Rose Quartz Eye Mask (Göz Maskesi) masaj tekniğinden de bahsetmek isterim. Peki bu Rose Quartz Eye Mask (Göz Maskesi) Nedir? Ne işe yarar? Gerçekten bir etkisi var mı?

Rose Quartz Eye Mask (Göz Maskesi)

Günün yorgunluğunu atlatmak isteyenler için Rose Quartz Eye Mask (Göz Maskesi) son derece mükemmel bir maske. Gece yatmadan önce olmazsa olmazınız olabilir. Şayet benim öyle. 😉 Sakinleştirici ve “kendini yeniden sev” diyen bir enerjisi söz konusu. Tam da kendini şımartmak ve spa hissini yaşamak isteyenlerin maskesi. Ayrıca maskenin birden fazla faydaları olduğunu söyleyebilirim. Bunlar nelerdir? Sinüs sorunlarının giderilmesinde yardımcı olur, yüzümüzde oluşan ödem, şişlik ve kırışıklıkları azaltır.

Göz maskenizi cildinizle temas ettirmeden önce iyi sonuç almak için maskenizin soğuk olmasına dikkat edin. Soğuk olması için yüzünüze uygulama yapmadan önce birkaç dakika buzdolabında bekletebilirsiniz. Yüzümüzdeki şişkinliklerin yanı sıra benim en sık yaşadığım sorunlardan birisi olan gözaltı morluklarına da iyi geldiğini söyleyebilirim. Uygulama yaptıkça yüz kaslarınızın ve cildinizin rahatladığını, kan dolaşımınızı hızlandırdığını, cilt tonunuzu eşitlediğini ve toksinlerden arındığınızı göreceksiniz.

Rose Quartz Eye Mask (Göz Maskesi) Nasıl Kullanılır?

Rose Quartz Eye Treatment masaj taşını kullandıktan sonra Rose Quartz Eye Mask’inizi (Göz Maskesi) sırt üstü yatıp, göz çevrenizin bulunduğu bölgeye yerleştirin. Maskenizin soğuk olmasına dikkat edin. Soğuk olması için birkaç dakika buzdolabında bekletebilirsiniz. Yüzünüzdeki gerginliği ve negatif enerjiyi gidermek için yavaş yavaş nefes alıp verin ve maskenin rahatlattığını hissedin. 20 dakika bu şekilde bekleyin. Sonrasında maskenizi baş aşağı çevirin ince çizgilerin görümünü azaltmak için ve kan dolaşımınızın hızlanması için bunu uygulayın. Bu maskeler gerçekten çok hassaslar, daima dikkatli davranın. Yumuşak bir bezle hafifçe kurulayın ya da her kullanımdan sonra suyla ve hafifçe sabunla yıkayın. Bir havluyla kurulayın ve kuru bir havlunun üzerine iyice kuruması için bırakın.

Ben Rose Quartz Eye Mask’i (Göz Maskesi) arkadaşımın tavsiyesi üzerine alıp kullanmaya başladım. Rose Quartz Eye Mask’i (Göz Maskesi) yaklaşık 2-3 haftadır kullanıyorum ve rahatlatıcı özelliğini doğrulayabilirim. Şu anda kullanmış olduğum bu maskeden memnunum, umarım etkisi bu şekilde devam eder.

Değerli Eldori Blog okuyucuları iki farklı masaj taşı tekniği ile ilgili sizleri bilgilendirdim. Rose Quartz Eye Treatment Nedir? Nasıl Uygulanır? Ve Rose Quartz Eye Mask Nedir? Nasıl Kullanılır? Tüm bu sorularınızın cevabını vermiş oldum. Umarım yazım faydalı olmuştur. Yorumlarınızı bekliyorum. Sonraki yazımda görüşmek üzere..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir