Yeni Güzellik Trendi Hollywood Yanağı

Biz kadınlar için güzelliğin en önemli kriteri bakımlı ve simetrik bir yüz. Bu güzelliğe kavuşmak adına yapılan bir takım estetik dokunuşlar, maharetli ellerden çıktığında harikalar yaratabiliyor.Hollywood yanağı olarak adlandırılan yanak estetiği de bu dokunuşlardan biri ve estetik operasyonlar arasında son zamanlarda en popüler olanı. Yaptırmayı düşünenler için biz de “Hollywood yanağı nedir?” sorusuna yanıt aradık ve bilmeniz gerekenleri sizin için derledik.

Hollywood Yanağıyla Tanışın

Hollywood yanağı estetiği, yanaklardaki fazla yağ yastıklarının alınmasıyla daha keskin yüz hatlarına sahip olmanızı sağlıyor. Yani makyajla yaptığımız kontürün cerrahi operasyonla kalıcı olarak elde edilmesi de diyebiliriz. Operasyonu daha çok dolgun yanaklara ve köşeli yüz hatlarına sahip olan kadınlar tercih ediyor. Sonuçlar ise gerçekten başarılı. Yuvarlak ya da köşeli yüz hatlarına sahip kadınlar bu operasyondan sonra çene ve elmacık kemiklerinin ön plana çıkmasıyla bambaşka bir cazibeye kavuşuyor.

Ameliyat Ne Kadar Zor?

Konu estetik olunca ameliyatın ağırlığı ve yaşam konforumuza olan etkileri ilk aklımıza takılan konulardan. Hollywood yanağı ameliyatı ortalama 30 dakika sürüyor ve yanakların içinden açılan birer cm’lik kesiklerden fazlalık yağ yastıkları çıkartılıyor. Ameliyattan sonraysa ortalama 2 gün içinde kişi normal yaşamına dönebiliyor ve üç hafta içinde yanaklar hedeflenen görüntüye ulaşmaya başlıyor. Ameliyatın yanakların iç kısmında gerçekleştiriliyor olması yüzünüzde iz kalma riskini tamamen ortadan kaldırıyor. Tabii bu noktada doktorun kalitesi de önemli. Hem en iyi görünüme kavuşmak hem de ameliyat sonrası iyileşme sürecini sorunsuz atlatmak için doktorunuzun tecrübesini de hesaba katmalısınız.

Ünlüler De Tercih Ediyor

Peki Hollywood yanağı ismini nereden aldı dersiniz? Tabii ki Hollywood yıldızlarından. Hollywood’un dünyaca ünlü pek çok yıldızı bu operasyon sayesinde yüzlerinde altın oranı yakalamış ve daha çekici bir görünüm elde etmiş durumda. Hâl böyleyken bizim yıldızlarımız da bundan geri kalmadı tabii ki. Ülkemizde bu operasyonu gerçekleştiren pek çok manken, sanatçı ve sosyetik güzel mevcut. Hollywood yanağı yaptıran ünlülerden Demet Özdemir, Meryem Üzerli ve Hande Erçel aklımıza gelenlerden sadece birkaçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir