2021 Sonbaharı İçin En İyi 5 Makyaj Trendi

Ağustos’un sadece iki gün önce olduğunu düşünen tek kişi ben miyim? Yaz sezonunun geçtiğini görmek beni üzse de, sonbaharın sunduğu her şeyi düşünmek oldukça heyecan verici. Tıknaz örgü kazaklar, botlar, rahat içecekler, serin ve keyifli havalar; liste böyle uzayıp gidiyor. Birçoğumuzun yeni bir sezon başladığında düşündüğü bir şey, görünüşümüzü nasıl değiştirmek istediğimiz ve denenecek yeni ve ilgi çekici trendler olup olmadığıdır. Daha önceki blog yazılarımızda sonbahar modası hakkında size bazı ipuçları vermiştir. Bu haftaki yazımızda ise sonbahar makyaj trendleri için size ipuçları vereceğim. Spoiler uyarısı: Yeni trendler oldukça büyüleyiciler ve garanti ederim ki bunlardan en az birini denemek isteyeceksiniz.

1. Doğal, Yarı-Mat cilt

Bu yıl doğal cilt trendleri tekrardan devreye giriyor. Fakat bu sefer bir önceki trendler gibi cildimize bir şey sürmeden durmuyoruz. Tam kapatıcı fondöten kullanmak yerine cilt dokusunu, çilleri ve hatta göz altı halkalarını bile ortaya çıkaran daha şeffaf, yarı mat bir cilde sahip olacağınız ürünleri formülleri tercih edin.

2. Renkli Göz Kalemleri

Kim demiş makyaj eğlenceli olmaz diye. Likit ve renkli eye linerlar ile içinizdeki artisti keşfedecek; tarzınız ile çevrenizdekileri etkileyeceksiniz.

3. Bir Miktar Pembe

The 10 Biggest Fall Makeup Trends of 2021

Biraz allık olmadan 2021 makyaj trendi olmazdı, değil mi? Yanaklarınıza ve gözünüze süreceğiniz çok hafif pembe ile cildin daha genç ve canlı görünüm sağlayacaksınız. sonbahardan ilham alarak sıcak pembeleri ve şeftali renklerini tercih edebilirsiniz.

4. Minik Kedi Gözü

The 10 Biggest Fall Makeup Trends of 2021

Bir kedi gözünün aksine, bu makyaj ile daha zarif bir görünüm elde edeceksiniz. Tek yapmanız gereken kahverengi/nötr tonlu bir kalem veya hatta göz farı kullanarak, kedi gözünden daha küçük ama renkli bir kuyruk ile dikkatleri üzerinize çekeceksiniz.

5. Kırmızı Tonlarını Deneyin

Bu güne kadar hiç kırmızı ruj kullanmadıysanız bu sezon bunun için tam zamanı! İster parlak şeftali kırmızısı ister daha derin bir bordo tonunu tercih edin, kırmızı ruj sonbaharın sıcak tonları için mükemmeldir. Opak bir görünüm için doğrudan kırmızı rujunuzu uygulayın veya daha ince bir görünüm için daha açık bir parlaklık seçin.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir