Burçlara Göre Doğal Taşlar ve Özellikleri

Astrolojiyle yakından ilgilenen herkesin de bildiği gibi her burç kendine has pek çok farklı özellik taşıyor. Biz de sahip olduğumuz burcun özelliklerini bünyemizde taşıyoruz ve farkında olalım ya da olmayalım bundan etkileniyoruz. Peki burçların karakterlerini barındıran bazı doğal taşlar olduğunu biliyor muydunuz? Hadi gelin burçlara göre doğal taşlar ve özelliklerine gelin göz atalım.

Koç Burcu

Yakut

Hareketli ve enerjik yapılarıyla bilinen Koç’lar ateş grubu burçlarının bir üyesi. Ateş grubuna ait bir burcu da en iyi ateşin rengine sahip yakut yansıtabilir tabii ki. Yakut, Koç burçlara en çok yakışan taşlardan biri ve yaşamsal enerji vererek mutluluk duygularını arttırıyor. Ayrıca Sitrin, Zümrüt ve Hematit de Koç burcuna en uyumlu taşlar. Koç burcu kadınlar bu taşları aksesuarlarında barındırabilirler.

Boğa Burcu

Zümrüt
Zümrüt

Özgüvenli duruşlarıyla ön plana çıkan Boğa’ları en çok yansıtan taşların başında Zümrüt geliyor. Sakinlik, huzur ve daha dengeli bir ruh halinin oluşmasında etkili olan bu taş ilişkilerde sevginin tutkusunu da kuvvetlendirmekte. Ayrıca Turkuaz, Akik ve Safir de boğa burçlarının özelliklerine en uyumlu taşlar.

İkizler Burcu

Akik

Hayatlarının her alanında mükemmeliyetçi yapılarıyla bilinen İkizler’i en çok yansıtan taş Akik taşı. Vücut metabolizması üzerinde oldukça faydalı olan bu taş vücudu korkulardan arındırarak psikolojik olarak da rahatlama sağlar. İkizler burcuna uygun olan diğer taşlar ise Turkuaz ve Kuvars.

Yengeç Burcu

Kuvars

En hisli ve hassas insanların burcu olan Yengeç’leri en iyi yansıtan taşlar Akik ve Kuvars. Akik taşı korku ve endişeleri bastırırken aynı zamanda sindirim kolaylığı sağlar. Kuvars ise kişiyle uyumlu olan enerjileri kendine çekmesi ve negatif enerjilere karşı kalkan olmasıyla biliniyor. Yengeçlerin diğer uyumlu taşlarıysa Ametist ve Pembe Kuvars.

Aslan Burcu

Peridot

Liderlik ve önderlik özellikleriyle ön plana çıkan Aslan burcunun en iyi yansıtan taşlar ise Peridot ve Krizolit. Peridot kalbe yakın olarak taşındığında kalp ritmini düzenler ve kalp krizlerine karşı koruma görevi görür. Krizolit ise sakinlik ve dinginlik vererek depresyona iyi gelir. Aslan burcunun diğer taşlarıysa Kuvars, Sitrin, Topaz ve Kehribar.

Başak Burcu

Ametist

Toprak grubu burçlarından olan Başak’lar zeki ve araştırmacı yapılarıyla biliniyor. Başak burcunu en iyi yansıtan taşlarsa Ametist ve Yeşim. Ametist nazardan koruyan etkisiyle bilinirken pozitif enerjiyi kendine çekmesiyle de etkilidir. Yeşim Taşı ise adet sancılarına iyi gelir ve doğurganlığı arttırır. Başak burçlarının diğer taşlarıysa Obsidyen, Turkuaz, Akik ve Kaplan Gözü.

Terazi Burcu

Pembe Kuvars

Cazibe ve çekiciliği ile ön plana çıkan Terazi burçlarının en favori taşları Mercan ve Pembe Kuvars. Mercan rahatlatıcı bir etki göstererek yaşamsal enerji verirken Pembe Kuvars duyguları dengelemede yardımcı oluyor ve aşk taşı olarak biliniyor. Terazilere ne kadar da uygun değil mi? Terazi burçlarının diğer taşlarıysa Lapis Lazuli, Akuamarin, Yeşim ve Akik.

Akrep Burcu

Obsidyen

Arzu ve tutkunun burcu olan Akrep’in taşlarıysa Obsidyen ve Lâl taşı. Volkanik kökenli bir cam taşı olan Obsidyen sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olur ve kaygı bozukluklarına iyi gelir. Lal taşı ise hayal gücü üzerindeki olumlu etkisiyle biliniyor. Akreplerin diğer taşlarıysa Akuamarin, Mercan ve Ametist.

Yay Burcu

Sodalit

Becerikli ve odaklı kişilikleriyle bilinen Yay burçlarını en güzel yansıtan taşlar Sodalit ve Topaz. Sodalit sinir sistemini kuvvetlendirerek sakinlik verirken Topaz da huzur ve dinginlik verir. Ayrıca negatif enerjilere karşı kalkan olarak zihinsel ve bedeni huzura katkı sağlar. Yay burçlarının diğer taşları ise Obsidyen, Lapis Lazuli, Kaplan gözü ve Sodalit.

Oğlak Burcu

Kehribar

Ayrıntılı ve çalışkan insanların burcu Oğlak’ın taşları Yakut ve Kehribar. Yakut yaşamsal enerji vererek şans getirmesiyle bilinirken Kehribar kalp ve boyun rahatsızlıklarına iyi gelir, şans getirir. Geleceğe yönelik fazla ayrıntıcı ve planlı olmaya çalışan, bu yüzden de depresyona girmeye meyilli olan Oğlaklar için Yakutla Kehribar son derece şifalı olacaktır. Oğlak burcunun diğer taşlarıysa Akik ve Kuvars.

Kova Burcu

Gümüş

Hayal gücü yüksek ve yaratıcı kişilikleriyle ön plana çıkan Kova burcunu en iyi yansıtan taş Gümüş. Gümüşün faydaları saymakla bitmiyor. Kovaları en iyi yansıtan taş olan gümüş, stresi alarak negatif enerji ve radyasyonu önler. Açıkçası Eldori Kova burcu hanımlara oldukça iyi gelecek. Kova burcunun diğer taşları da Ametist, Yeşim ve Zirkon.

Balık Burcu

Ay Taşı

Su gurubu burçlarından olan ve duygusallığı ile bilinen balık burcunun taşı ise Ay Taşı. Lenf bezlerine oldukça faydalı olan Ay Taşı aynı zamanda duygusal olarak da dengeler ve dizginler. Tam da Balık burcunun ihtiyacı olan şey değil mi? Balık burcunun diğer taşları ise Mercan, Ametist ve Pembe Kuvars.

2 yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir