İlişkilerde Doğru İnsanı Fark Etmenin 7 Püf Noktası

Günümüzde pek çok şey eskiye oranla daha farklı. Yaşam tarzımız, çalıştığımız işler ve hatta kullandığımız eşyalar… Değişmeyen tek şey var; gerçek aşka olan ihtiyacımız. Hepimiz yaşantımızı daha anlamlı kılan, bizi tamamlayan bir aşka ihtiyaç duyarız. Aslında hayatı paylaşacak bir insan bulmak pek de zor sayılmaz. Peki ya doğru insanı bulmak? İşte esas zorluk burada başlıyor. Hayatınızda olan erkek sizin için doğru kişi mi? Size ilgi duyan kişinin doğru insan olduğunu nasıl anlayabilirsiniz? Tüm bunlara cevap olacak 7 püf noktasını sizlere açıklıyoruz.

Hayatın Sıkıntılarını Size Unutturması

Günlük hayatımızda pek çok farklı konuda sorunlar yaşıyoruz. Hatta öyle zamanlar oluyor ki evden çıkmak için takatimizin olmadığını bile hissedebiliyoruz. Böyle durumlarda hayatımızdaki insanın verdiği his bizim için önemli bir ipucu. Doğru insan en zor anlarınızda çözüm olabilen, varlığı ile sizi huzurlu ve güçlü hissettiren insandır. Berbat bir günün sonunda onunla olmak tüm sorunları unutturuyorsa eğer ona daha sıkı sarılın.

Davranışlarında Tezat Olmaması

Flört aşamasında her şey güllük gülistanlık olabilir. Unutmayın ki ilk aşamada kimse size karakterindeki bozuklukları yansıtmayacaktır. Ancak bazı ince ayrıntılar var ki karşınızdaki insanı direkt ele verir. Flört ettiğiniz kişi size karşı nazik ve sevimliyken; garsonlara, trafikteki insanlara, hatta hayvanlara karşı agresif ve bencilce davranıyorsa arkanıza bile bakmadan uzaklaşın.

Sizin Hayallerinize Sahip Çıkması

Hepimiz aklımızın bir köşesinde geleceğe dair umutlar ve hayaller taşırız. Bu hayaller ulaşılabilir de olabilir, ulaşılması mümkün olmayan çocukça şeyler de olabilir. Burada önemli olan hayatınızdaki erkeğin bu hayallere nasıl yaklaştığı. Sizi ve hayallerinizi küçümseyerek hevesinizi kırıyorsa, düşlerinizi ulaşılmaz ve çocukça buluyorsa ondan uzaklaşın. Doğru insan sizi cesaretlendiren insandır. Hayallerinizi gerçek kılabilecek mantıklı önerilerle sizin ufkunuzu açarken çocukça hayallerinizde sizinle beraber çocuk olacaktır.

Telefonla Olan İlişkisi

Doğru insan sizden saklayacak bir şeyi olmayan insandır. Telefonu masaya bırakma şekli, tuvalete giderken dahi yanında taşıması, gözünüzün önünden uzak tutması sizden saklayacak bir şeyleri olduğu anlamına gelebilir. Tabii ki tüm sosyal paylaşım hesaplarının şifresine varana kadar her şeyi öğrenin demiyoruz. Paranoyak olmanın da manası yok. Doğru insan size vereceği güvenle bu tarz davranışları zaten gereksiz kılacaktır.

Sizi Çevresine Tanıtması ve Kabul Ettirmesi

Doğru kişiyi bulmak konusunda bir önemli kriter de çevresine karşı size olan tutumu. Doğru insan, doğru yerde ve doğru zamanda sizi çevresine hevesle tanıtarak aileden biri gibi hissettirecektir. Eğer size karşı hal ve hareketleri çevresinin yanında değişiyor ve manasız güç gösterilerinde bulunuyorsa muhtemelen yanlış insanla berabersiniz.

Tartışma Şekilleri Önemli Bir Kriter

Her ilişkide muhakkak anlaşmazlıklar, tartışmalar olur ve bunlar oldukça doğaldır. Ama doğru kişiyle yapılan tartışmalar haklı çıkmak ve bir şeyler dayatmak için değil, sorunun gerçekten çözümüne yönelik olacaktır. Tartışma sebeplerinize ve tartışmanın bitiş şekline dikkat edin. Doğru insan sizi anlar ve anlaşılmayı bekler. Empati kabiliyeti yüksek olduğu için sizin gerçekten neye ihtiyacınız olduğunu ve ne beklediğinizi bilir. Tartışmalar ne kadar ateşli olursa olsun, sonuca bağlandığında verdiği mutluluk da o kadar tutkulu olur.

Kendinizdeki Değişimlere Dikkat Edin

Hayatınızda olan kişinin sizin için doğru olup olmadığını anlayabilmenin bir yolu da kendinizdeki değişimleri gözlemlemek. Ondan önceki hayatınızla sonrasını kıyaslayarak onun size manevi olarak kattığı şeyleri düşünün. Emin olun ondan öncesine göre daha mutlu, daha güvende, daha özgüvenli ve huzurlu olduğunuzu fark edeceksiniz. Hayata olan bakış açınızı değiştirdiyse ve onu tanıdıktan sonra gerçekten olmak istediğiniz insana dönüştüğünüzü düşünüyorsanız ona daha sıkı tutunun. Çünkü o, sizi siz yapan değerleri fark etmiş ve bunları size kazandırmış demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir