İlk Buluşmada Erkekler Nelere Dikkat Eder?

Erkekleri genelde sadece dış görünüşe önem veren, fazla detaycı olmayan varlıklar olarak düşünürüz. Ancak durum pek de öyle değil. Kulağa şaşırtıcı gelse de erkekler, özellikle ilk buluşmada detaylara bizim kadar önem veriyor. Peki erkekler ilk buluşmada nelere dikkat eder? Cevabı yazımızın devamında…

Telefonu Hemen Yok Edin!

Erkekler ilk buluşmada telefonla fazla ilgilenmemize oldukça takılıyorlar. Bu onlar için karşı tarafa iyi gelmediğinin ve karşısındaki kadının sıkıldığının bir göstergesi. Ayrıca birini yakından tanımak için girdiğiniz ortamda telefonunuza fazla vakit ayırmak her erkeğe itici gelecektir.

Gülümseme Çok Önemli

Güzel gülümsemek tabii ki de önemli ancak kastettiğimiz sadece güzel gülümsemek değil, samimi ve içten gülümsemek. İlk buluşmada karşı tarafa yönelttiğiniz içten gülümsemeler sıklaştıkça erkekler işlerin iyi gittiğini hissediyor. İlk buluşma gerginliğinin çabuk atlatılması için sık ve samimi gülüşler son derece gerekli. Kabul edelim, her erkek komik değildir ama her erkek karşı tarafı güldürmek ve eğlendirmek ister. Bunu başaramıyor olması onun gerilmesine ve espri anlayışının iyice baskılanmasına sebep olacaktır. O yüzden ne yapıyoruz? Bol bol gülücük saçıyoruz. 🙂

Fazla Merak Göz Çıkarmaz

Sohbetin bizim hayatımız üzerine şekillenmesi zamanla onları sıkıyor ve sohbetten soğutuyor. Ona dair sorular sorun. Fazla özele girmeden karşı tarafı tanımaya çalıştığınızı hissettirmek sohbeti onun için keyifli kılacaktır. Kimse anlattığı konunun karşı tarafta merak uyandırmadığını görmek istemez. Konuştuğunuz konu hakkında sorular sorun, onu merak ettiğinizi ve onunla ilgilendiğinizi hissettirin. Bu erkeği size daha çok ısındıracaktır.

Gözler Kalbin Aynasıdır

“İlk buluşmada erkek nasıl etkilenir?” sorusunun cevabı galiba gözlerde gizli. Yapılan araştırmalar, erkeklerin %70’inin kadınlarda ilk olarak gözlere dikkat ettiğini gösteriyor. Özellikle iri gözlü kadınlar erkeklere fazlasıyla cezbedici geliyor. Yani başarılı bir göz makyajına ve derin bakışlara başvurmamızda fayda var. Güzel bakan bir çift göz, erkeği oturduğu sandalyeye çivileyebilir.

Mütevazı Olmaya Dikkat!

İlk buluşmada sürekli kendinden bahsederek kusursuz biriymiş gibi davranmak erkekleri gerçekten aşırı irite ediyor. Kendimizden tabi ki bahsedeceğiz ama sürekli kendi hayatımızdan bahsederek kendimizi övmek erkekler tarafından itici görünecektir. Mütevazı olmaktan çekinmeyin, bırakın o sizi övsün. Sizinle o masada oturmayı hak eden erkek yeri geldiğinde sizi övmesini de bilecektir.

Şikayetçi Kadınlar Erkekleri Ürkütüyor

Erkeklerin en nefret ettiği şeylerden biri de karşı tarafın sürekli şikayetçi ve tatminsiz olması. Beraber geçirdiğiniz her aktivitede şikayet edecek bir şey bulursanız, ikinci aktivite için aynı erkeği bulamayabilirsiniz. Erkekler yapıcı ve olumlu kadınlardan hoşlanır, somurtkan şirinlerden değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir