Yeni Normal: Sosyal Mesafeli Etkinlikler

Tüm dünyada yaz ayları demek konser, etkinlik ve festival demek. Bu sene ise durum artık farklı. Covid-19 pandemisinden dolayı etkinliklerin neredeyse hepsi iptal edilmişti. Fakat yeni normale dönmeye başlandıktan sonra mekanlar yavaş yavaş yavaş açılmaya başladı. Ve yeni bir genre doğdu, sosyal mesafeli konserler. Bununla da birlikte sosyal mesafenin korunduğu konserler, tiyatrolar yeniden izleyiciler ile buluşmaya başladı.

İşte bazıları:

Türkiye

Yenikapı Park-et seyret konserleri, ülkemizde gördüğümüz ilk örneklerden biri. Adından da anlaşılacağı üzere etkinlik alanına arabanız ile giriş yapılıyor ve izleyiciler dilerlerse arabalarında dilerlerse arabalarının önünde eğlenebiliyor.

İngiltere

İngiltere’de Virgin Money Unity Arena’da dünyanın ilk sosyal mesafeli konser alanı kuruldu. Bu yeni mekanda seyirciler alanda bulunan 500 adet platformda konserleri izleyebilecekler.

Virgin Money Unity Arena örnek taslak çizimi.

https://virginmoneyunityarena.com/

Bu platformda yakınlarınızla güvenle oturup, konserlerin tadını dilediğinizce çıkarabileceksiniz.

Amerika

Kuzey Amerika’nın bir çok yerinde, Encore Drive-In Nights düzenlenmeye başlandı. Yine bizde olduğu gibi etkinlik alanlarına araba ile gidilecek ve konsere arabadan eşlik edilecek.

https://www.encorelive.com/

Encore Drive-in konserleri kapsamında sahne alacak ilk metal grubu da Metallica oluyor.

Almanya

Almanya’nın en önemli tiyatro merkezlerinden biri olan Berliner Ensemble da “Yeni normal: Gelecek sezondan itibaren Großen Haus böyle görünecek” diyerek tiyatro salonunun sosyal mesafeye göre düzenledi.

https://www.berliner-ensemble.de/profil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir