Netflix’te İzlemeniz Gereken Yılbaşı Temalı Film Önerileri

Yılın en umut dolu ayına girmiş bulunmaktayız. Özellikle geçirdiğimiz bu yılı geride bırakmak için, artık geri sayıma başladık. Her ne kadar son günlerde aldığımız kötü haberler akabinde yasakları getirse de evde yılbaşı modumuza bürünüp neşeli ve umutlu olabiliriz. Evde kaldığımız bu zamanda da yine en yakın arkadaşımız Netflix olacak gibi. Bu haftaki yazımızda yılbaşı ruhunu içinizde hissettirecek film önerileri ile karşınızdayız. Hazırsanız ortamı hazırlayın, mısırınızı patlatın ve Netflix ile film keyfine başlayalım.

Noel Prensi Serisi

Hikaye sıradan bir aşk hikayesi aslında. Amber, gelecek vadeden genç bir gazetecidir. Aldovia ülkesinin yakışıklı ve kral olmaya hazırlanan prensi hakkında bir haber yapmak için Amerika’dan Aldovia’ya gider. Gazeteci olduğunu gizleyerek sarayda gizlice bilgi toplamaya başlar. Ama hiç beklemediği bir şekilde prense aşık olur ve üç serilik bir film senaryosu ortaya çıkar. Manzaraların ve yılbaşı sahnelerinin içinizi ısıtacak, yaaa diye iç geçirtecek bir film istiyorsanız Noel Prensi filmleri tam size göre.

Şakrak Jangle’ın Noel Serüveni

Özellikle müzikal sevenler David E. Talbert’ın Noel temalı bu müzikalini mutlaka izlemeli. Eski bir oyuncakçı ve mucit olan Jeronicus Jangle, çok güvendiği çırağının ihanetine uğrar ve tüm neşesini yitirir. Olayın üstünden yıllar sonra çok meraklı ve macera sever torunu hayatına girer ve onun için yeni bir umut olur. Noel kasabası, insanları ve müzikleri ile içinize neşe dolacak.

The Christmas Chronicles

Christmas Chronicles, noel babayı, kuzey kutbunu, elfleri bol bol göreceğiniz bir film serisi. İlk filmde noel babanın kızağının kaza yapmasına sebep olan iki kardeş, noel baba ile maceraya atılıp dünya çocuklarının noelini kurtarmaya çalışır. Kurt Russell’ın noel babayı canlandırdığı bu filmler belki de noel babaya inancınızı geri getirir, ne dersiniz?

Noel Düğünü Planlayıcısı

İşinde başarılı bir düğün planlayıcısı olan Kelsey, hayatının en önemli işlerinden biri olan kuzeninin düğünü için hazırlık yapmaya başlar. Her şey kusursuz, tam da istediği gibi giderken karşısına özel dedektif olan Connor çıkar. Ve hikayemiz de böyle başlar. Kelsey’in işlerini bozmak için gizli bir kaynak tarafından tutulan Connor, Kelsey’in dünyasını alt üst eder. Romantik komedi tadındaki bu film ile güzel vakit geçireceksiniz.

Noel Telaşı

Noel telaşı, Radyo DJ’yi ve bekar bir baba olan Rush Williams’ın bir anda işsiz kalmasını ve ailece lüks hayatını geride bırakmasını konu alıyor. Annesiz büyüyen çocuklarının her isteğini yerine getirmiş, onları şımartmış bir baba olan Williams, tam noel öncesi büyük emekler verdiği radyo işinden çıkarılır. Noel’den hemen önce lüks yaşantısına veda eder ve çocukları ile birlikte her şeye yeniden başlamaya çalışır. Film noel ruhunun para ile alınmadığını, sevdikleriniz ile birlikte olmanın yeterli olacağını çok güzel işliyor.

Noel Mirası

Genç bir kadın olan Ellen, babasının şirketinde çalışmak istemektedir. Kızına bu sorumluluğu verip vermemekte kararsız olan adam, işe başlamadan önce kızından kendisini kanıtlaması için bir şey ister. Şirketin ruhunu daha iyi tanıması gerektiğini düşünen adam, kızını Noel kartlarını elden teslim etmek için şirketin kurucu ortağı olan amcasının yanına göndermek ister. Babasının isteğini yerine getirmeyi kabul eden Ellen, babasının doğduğu Snow Falls’a doğru yola koyulur. Burada beklemediği durumlarla karşılan Ellen, bu sayede sıkı çalışmanın ve başkalarına yardım etmenin ne demek olduğunu anlar.

Evde bol bol vakit geçirmeye başladığımız bu günlerde yapılacak en güzel aktivitelerden birisinin film izlemek olduğunu düşünüyoruz. Özellikle yılbaşı yaklaşırken, ağacımızın ışıkları eşiliğinde battaniye altında film izlemenin keyfi bir başka oluyor. Sizin de yılbaşı film önerileriniz varsa yorumlarda bekliyoruz. Yeni yıl şimdiden size mutluluk, umut ve sağlık getirsin. 🎄

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir