Tariflerini paylaşmaya var mısın?

Bir çoğumuz yemek yapmayı, yeni tarifler denemeyi çok seviyor. Özellikle pandemi başından itibaren evde çalışmaya başlayanların, hafta sonu yasaklarında eve kapananların kendilerini daha çok yemek yapmaya verdiği de aşikar. Bir ara sosyal medyada evde ekmek yapımı akımı başlamıştı, herkes yaptığı ekmeklerin tariflerini paylaşıyordu ve yeni yeni ekmekler yapıyordu. Hatta evde lahmacun, pizza, makarna yapanlarımız da oldu. Belki siz de onlardan birisinizdir? İşte tam da bu zamanda hepimizin imdadına yeni uygulamalar koştu. FoodBuk uygulaması da onlardan biri. Daha önceki yazımızda size FoodBuk’tan bahsetmiştik. Bu haftaki yazımızda ise FoodBuk’un yeni güncellemelerini sizinle paylaşmak istedik.

FoodBuk Nedir?

FoodBuk, dolabınızdaki malzemeler ile yapabileceğiniz tarifleri size gösteren bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriş yaptı. Sizi Türk Mutfağı’ndan dünya mutfağına, binlerce tarif ile tanıştıran bu uygulama şimdi yepyeni özellikleri ile karşınızda. Daha önce sadece uygulamanın size sunduğu tariflere erişebilirken yeni güncelleme ile artık kullanıcıların tariflerine de ulaşabiliyor, bildiğiniz tariflerin farklı dokunuşları ile yeni bir dünyaya açılabiliyorsunuz.

Kullanıcılar nasıl tarif giriyor?

FoodBuk uygulamasına getirilen en önemli özellik Editör Ol seçeneği. FoodBuk editörü olarak kendi tariflerinizi uygulamaya girerek diğer kullanıcılar ile paylaşabiliyorsunuz. Dilerseniz tarifi birebir anlatarak ya da daha önce başka bir yerde paylaştıysanız, başka bir yerden tarifi alıp uyguladıysanız bunun linkini vererek tarif paylaşımı yapabiliyorsunuz. Editör olmanın en güzel tarafı da paylaştığınız tarifle için ödül kazanmanız.

Ödül mü?

Evet, yanlış duymadınız. Uygulamaya kayıt olup tarif paylaştıkça ödül kazanıyorsunuz. Ama bu ödül bildiğiniz puan biriktirip, biriktirdiğiniz puanlara denk gelen ufak bir şey satın almak gibi değil. FoodBuk uygulamasında aktif olarak tarif giren editörler $KUPP kripto para kazanıyor. Her tarif başına belli miktarda $KUPP verilirken, belli hedefleri tutturduğunuzda da ekstra $KUPP kazanılabiliyor. $KUPP kazandıkça uygulamada biriktiriyorsunuz ve belli miktar $KUPP biriktirdikten sonra onu $KUPP ‘un listelendiği borsada işleme sokabiliyorsunuz. Yani paraya çevirebiliyorsunuz. Çok güzel değil mi?

Uygulamanın bu yeni özelliği ile özellikle Instagram’da yemek tarifi paylaşan kullanıcılar hem Instagram hesaplarına takipçi çekebiliyorlar hem de girdikleri tariflerin karşılığını alıyorlar.

Başka hangi yenilikler var?

Uygulamanın çıkış noktası olan Mutfakta ne varsa mantığı ile elinizde bulunan malzemelerden hangilerini kullanarak yemek yapmak isterseniz onları tek tek ekleyip birbirinden güzel tariflere erişebiliyorsunuz. Yeni gelen Dolabım özelliği ile de dolabınızda sürekli olan 20 adet malzemeyi tek seferde uygulamaya ekledikten sonra bu malzemeler ile yapılabilecek tariflere tek seferde ulaşabiliyorsunuz.

Çıktığı günden beri sıkça yeni tarif aradığım FoodBuk uygulamasının bu yeni özellikleri uygulamayı hem daha kullanışlı hale getirmiş, hem de farklı kullanıcılar tarafından eklenen yeni tarifler ile sürekli güncel kalmasına yardımcı olmuş. Siz de uygulamayı kullanmak isterseniz Apple Store ve Play Store üzerinden indirebilirsiniz. Küçük bir tüyo da vermek isterim. FoodBuk referans programı ile kişiye özel olan Referans Kodu ‘nu arkadaşlarınıza verdiğinizde hem siz hem de uygulamayı indiren arkadaşlarınız ekstra 1 $KUPP kazanıyor 😉 Siz de benim gibi yemek yapmayı çok seviyorsanız, FoodBuk uygulamasındaki tarifleri mutlaka deneyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir